Mercedes | Otwarto największy salon w Polsce

Grupa Wróbel to jeden z największych dealerów marki Mercedes w Polsce. Wrocławska firma otworzyła dzisiaj swój nowy obiekt, który jest największym i najnowocześniejszym salonem niemieckiej marki w tej części Europy

Salon przy ul. Granicznej we Wrocławiu to najpoważniejsza inwestycja w historii firmy, która pochłonęła 50 mln złotych. Obiekt zajmuje powierzchnię użytkową 9424 m kw., gdzie znajduje się ekspozycja dla 45 samochodów, specjalny showroom AMG, G Corner przeznaczony dla legendarnych terenówek Mercedesa oraz centrum samochodów zabytkowych.

Oprócz tego wrocławski dealer posiada 24 podnośniki serwisowe, trzy myjnie, magazyn opon oraz 320 miejsc parkingowych, gdzie znajduje się największy w Polsce stock samochodów używanych. Do nowego obiektu przeniosła się centrala administracyjna firmy, a klienci będą mogli umilić sobie czas w kawiarence Etno Cafe.

Nowa siedziba jest pięć razy większa niż poprzednia, co wynika z planów niemieckiego koncernu na najbliższe lata. Do 2020 roku Mercedes wprowadzi do gamy modelowej kilkadziesiąt nowych aut. Niektóre z nich to zupełnie nowe modele.

Salon Mercedesa należący do Grupy Wróbel znajduje się tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i niedaleko lotniska. Wrocławska firma, która ćwierć wieku temu zaczynała od małego warsztatu samochodowego na Maślicach posiada teraz 9 oddziałów na terenie pięciu województw. Oprócz samochodów marki Mercedes Grupa Wróbel sprzedaje też samochody Mazdy.

Więcej o:
Komentarze (6)
Mercedes | Otwarto największy salon w Polsce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jks

  Oceniono 3 razy 3

  no i tak powinien wyglądać salon samochodowy, mogę wszystkie modele podziwiać na żywo, brawo

 • Gość: Raćko

  Oceniono 2 razy 2

  Pomyślnych wiatrów więc.

 • 4slash

  Oceniono 3 razy -1

  No, no obiekt robi wrażenie. Olbrzymi parking zapełniony. Codziennie koło niego przejeżdżam.
  Założyciela firmy znałem osobiście. Szkoda, że rzucił się pod pociąg. Jakby zobaczył jak firma obecnie się rozwija to może by podjął inną decyzję.

 • Gość: pd

  Oceniono 2 razy -2

  Jaki największy rabat można wynegocjować w MB np. dla C-klasy z ceną w konfiguratorze 190k pln?

 • Gość: ASD

  Oceniono 9 razy -5

  Czy na ten salon rząd również dał Mercedesowi kupę pieniędzy? Naszych pieniędzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX