Mercedes | Otwarto największy salon w Polsce

Grupa Wróbel to jeden z największych dealerów marki Mercedes w Polsce. Wrocławska firma otworzyła dzisiaj swój nowy obiekt, który jest największym i najnowocześniejszym salonem niemieckiej marki w tej części Europy

Salon przy ul. Granicznej we Wrocławiu to najpoważniejsza inwestycja w historii firmy, która pochłonęła 50 mln złotych. Obiekt zajmuje powierzchnię użytkową 9424 m kw., gdzie znajduje się ekspozycja dla 45 samochodów, specjalny showroom AMG, G Corner przeznaczony dla legendarnych terenówek Mercedesa oraz centrum samochodów zabytkowych.

Oprócz tego wrocławski dealer posiada 24 podnośniki serwisowe, trzy myjnie, magazyn opon oraz 320 miejsc parkingowych, gdzie znajduje się największy w Polsce stock samochodów używanych. Do nowego obiektu przeniosła się centrala administracyjna firmy, a klienci będą mogli umilić sobie czas w kawiarence Etno Cafe.

Nowa siedziba jest pięć razy większa niż poprzednia, co wynika z planów niemieckiego koncernu na najbliższe lata. Do 2020 roku Mercedes wprowadzi do gamy modelowej kilkadziesiąt nowych aut. Niektóre z nich to zupełnie nowe modele.

Salon Mercedesa należący do Grupy Wróbel znajduje się tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i niedaleko lotniska. Wrocławska firma, która ćwierć wieku temu zaczynała od małego warsztatu samochodowego na Maślicach posiada teraz 9 oddziałów na terenie pięciu województw. Oprócz samochodów marki Mercedes Grupa Wróbel sprzedaje też samochody Mazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.