Salon Detroit 2017 | Kia Stinger | Najszybsza w historii

Kia długo kazała nam czekać na ten model, ale oto jest. Kia Stinger - "najszybsza Kia w historii", jak opisują ją sami twórcy. Naszym zdaniem, to nie tylko najszybszy, ale również najpiękniejszy samochód Koreańczyków

5,1 sekundy w sprincie do pierwszej setki oraz 269 km/h prędkości maksymalnej - takimi osiągami może się pochwalić "najszybsza Kia w historii".

Przepiękny sedan Koreańczyków zawdzięcza to potężnemu silnikowi, który znalazł się pod maską. To podwójnie doładowana V-szóstka o pojemności 3,3 litra. V6 dostarcza kierowcy 365 KM mocy oraz 494 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dostępny będzie również słabszy silnik - dwulitrowa, 4-cylindrowa benzyna o mocy 255 KM i 352 Nm momentu. Osiągów słabszej odmiany Stingera jeszcze nie znamy.

Obydwie jednostki napędowe będą parowane z 8-biegowym automatem. Standardem jest napęd na tył. Za dopłatą Kia Stinger może otrzymać napęd 4x4.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

Na zdjęciach Kia Stinger wygląda na bardzo duży samochód. I nie jest to tylko złudzenie, bo wymiary robią wrażenie. Kia Stinger mierzy 4 831 mm długości i 1 869 mm szerokości. Kia podkreśla, że rozstaw osi wynoszący 2 905 mm jest jednym z największych w segmencie, co przełoży się na komfort i wygodę podróżowania w pierwszym oraz drugim rzędzie siedzeń. Bagażnik także ma zdeklasować bezpośrednich konkurentów.

Czyżby Audi, Mercedesowi, BMW, Lexusowi i Infiniti wyrósł właśnie bardzo groźny rywal? Kia odważnie zapowiada, że Stinger nie będzie się musiał niczego wstydzić w starciu z klasą premium. Wnętrze ma być luksusowe - nie zabraknie materiałów wysokiej jakości (m.in. aluminium i skóra), a sedan będzie naszpikowany nowoczesnymi technologiami.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

Kiedy zobaczymy Kię Stinger na drogach? W Detroit mamy do czynienia z amerykańską premierą. Koreańczycy mówią, że w USA auto do sprzedaży trafi "później w tym roku". W Europie Stinger zostanie oficjalnie zaprezentowany w marcu w Genewie. Możemy się spodziewać, że marka również będzie chciała wprowadzić Stingera do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Ceny oczywiście pozostają tajemnicą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.