Rekordowy rok Suzuki w Polsce

Polski rynek motoryzacyjny rośnie. Świetne wyniki w ubiegłym roku odnotowało również Suzuki

Suzuki sprzedało w 2016 roku aż 7695 nowych samochodów, co oznacza, że roczna sprzedaż wzrosła o blisko 15 proc. W 2016 r. sprzedano o 984 samochody więcej niż w 2015 r.

Japończycy nie tylko korzystają na wzrostach całej branży, ale przede wszystkim zbierają plon szeroko zakrojonej ofensywy modelowej, jaką prowadzą od jakiegoś czasu. W 2016 r. zadebiutowały aż trzy nowe modele producenta: miejskie Baleno, crossover SX4 S-Cross, a pod sam koniec roku również mały SUV - Ignis.

Najpopularniejsze modele Suzuki w Polsce:

- Suzuki Vitara - 38 proc. całej sprzedaży

- Suzuki Baleno - 20,9 proc. całej sprzedaży

- Suzuki SX4 S-Cross - 20,6 proc. całej sprzedaży

Rekordowy rok nad Wisłą dla całej branży

 

To był bardzo dobry rok dla polskiej branży motoryzacyjnej. Rekordowy był nie tylko import samochodów używanych, ale też sprzedaż nowych aut w salonach. W 2015 roku po raz pierwszy od wstąpienia Polski do UE liczba zarejestrowanych nad Wisłą nowych aut przekroczyła granicę 400 tys. egzemplarzy (408 260). Teraz zbliżamy się do granicy 500 tys. W ubiegłym roku sprzedaż nowych aut w Polsce (samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t) wyniosła 475 935 sztuk, czyli o 16,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Więcej o:
Komentarze (6)
Rekordowy rok Suzuki w Polsce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kwl

  Oceniono 15 razy 11

  Problemem Suzuki jest to, że każdy model wygląda inaczej, jak z innej marki. Wszystkie marki unifikują wygląd z przodu, a Suzuki nie. Gdyby S-Cross miał przód Vitary albo Ignisa to sprzedawałby się dwa razy lepiej - bo to obiektywnie bardzo rozsądny wybór. Proste auto ze sprawdzonym silnikiem. To też jedyna marka na rynku nie każąca dopłacać majątku za 4WD.
  Baleno ze wszystkich aut miejskich ma najwięcej miejsca w środku, ma rewelacyjnie niskie spalanie, ale w reklamach nikt tego nie podkreśla, więc pozostaje egzotyczną ciekawostką.
  No ale nowy Swift wygląda świetnie, to powinien im podbić statystykę sprzedaży.

 • Gość: sfan

  Oceniono 2 razy 2

  Może się wam nie podobać, ale zużycie paliwa jest rewelacyjne. Mam nową Vitarę z silnikiem diesla, pali 4,7 l na 100km... sxcross jest lżejszy więc w teorii powinien nawet spalać mniej... genialne...

 • 4slash

  Oceniono 6 razy -4

  Przy ogólnym 20% wzroście sprzedaży w Polsce w 2016 roku ten 15% wzrost sprzedaży Suzuki oznacza spadek udziału w rynku.

 • Gość: prk

  Oceniono 14 razy -14

  krawiec barani lbie gdzie ty do aut hehe

 • Gość: asd

  Oceniono 36 razy -30

  Nawet dacia jest ładniejsza od suzuki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX