Składamy motocykl BMW z klocków Lego

Dostaliśmy pod choinkę nietypowy prezent. To BMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGO Technic

LEGO bardzo często współpracuje z producentami samochodów i tworzy wierne modele słynnych modeli. Niedawno Duńczycy we współpracy z Fordem zaprojektowali dwa, miniaturowe samochody, które zwyciężyły legendarny wyścig Le Mans 24h. Furorę robi też model Porsche 911 GT3 RS w skali 1:10, który składa się z 2704 elementów.

Porsche 911 GT3 RS z klocków LEGOPorsche 911 GT3 RS z klocków LEGO fot. LEGO | Porsche 911 GT3 RS z klocków LEGO

My jednak dostaliśmy coś wyjątkowego - motocykl BMW.

Z okazji 40 urodzin LEGO Technic przygotowano wyjątkowy model - wierną replikę BMW R 1200 GS Adventure. To motocykl dla indywidualistów i pasjonatów podróży w nieznane, gotowych na każde wyzwanie. Prawdziwa ikona turystycznych enduro. Teraz R 1200 GS pojawi się jako wyjątkowy, kolekcjonerski zestaw dla małych i dużych fanów motocykli.

Model powstał we ścisłej współpracy z BMW Motorrad. Stąd niebywała dbałość o szczegóły. Kształty i kolorystyka jest identyczna jak w prawdziwym motocyklu. Nie zapomniano o ruchomej kierownicy, unikalnym przednim zawieszeniu BMW Motorrad Telelever, czarnych szprychach, aerodynamicznej przedniej szybie, kokpicie, widocznym wale napędowym czy dwucylindrowym silniku w układzie boxer, którzy uruchamia się jak tylko wprawimy model w ruch.

BMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGOBMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGO fot. Filip Trusz

Replikę wykonano z 603 elementów. Ma 18 cm wysokości, 32 cm długości i 10 cm szerokości.

BMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGO Technic trafił do polskich sklepów już pierwszego stycznia. Można go kupić nie tylko w sklepach z zabawkami, ale także w sklepach internetowych i hipermarketach. Cena to 219,99 zł.

BMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGOBMW R 1200 GS Adventure z klocków LEGO fot. Michał Dek

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.