Prototypy | Seat Arona | Testy w śniegu

Po wielkim sukcesie modelu Ateca przyszedł czas na mniejszego brata. Seat zaprezentuje kolejnego SUV-a w gamie już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie

Sytuacja marki Seat zmieniła się diametralnie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Po całkowitym odświeżeniu gamy modelowej iberyjska marka wprowadziła długo oczekiwanego SUV-a o nazwie Ateca. Teraz przyszedł czas na poszerzenie gamy modelowej.

Model Arona pojawi się jeszcze w tym roku. Jego debiut zaplanowano na jesień. Crossover z segmentu B powstał na płycie podłogowej przyszłej generacji Ibizy, która zostanie odsłonięta na targach w Genewie. Oprócz wspólnej bazy można się spodziewać zbliżonego wyglądu nadwozia i kabiny w obu modelach.

Model Arona powstaje równolegle z kolejnym crossoverem marki Volkswagen bazującym na Polo. Oba samochody wykorzystują bardzo elastyczną konstrukcję MQB, która jest przystosowana do przekazywania napędu na przednią oś lub wszystkie koła. Pod maską znajdziemy pełną gamę silników trzy- i czterocylindrowych znanych z innych modeli grupy VW. W przypadku modelu Arona może się okazać, że auto będzie dostępne wyłącznie w wersji napędzanej na przód.

Kilka dni temu przyłapano zamaskowany prototyp podczas jazd testowych w zimowych warunkach. Seat nie zdradził jeszcze wyglądu nowego modelu, ale wyznacznikiem w tej kwestii może być Ateca. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia ze zmniejszonym modelem.

Nazwa Arona nawiązuje do regionu w południowej części Teneryfy. Samochód będzie montowany w fabryce Martorell w Barcelonie. Wypełni miejsce po Ibizie ST,  której produkcję zakończono w ubiegłym roku.  W niedługim czasie do gamy Seata dołączy jeszcze trzeci model, który będzie pełnowymiarowym SUV-em. Jego zapowiedź mogliśmy zobaczyć kilka lat temu w postaci konceptu 20V20.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon ST FR 1.8 TSI | Test | Kombi z temperamentem

Seat Leon ST FR 1.8 TSI Seat Leon ST FR 1.8 TSI  fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.