Korea Południowa zakazuje sprzedaży aut za oszustwa! Na liście producenci z Niemiec i Japonii

Początek roku dla BMW, Porsche i Nissana na rynku koreańskim rozpoczął się fatalnie. Władze azjatyckiego państwa zakazały sprzedaży dziesięciu modeli tych marek, a także nałożyły wysokie kary za sfabrykowanie dokumentów

Południowokoreańskie Ministerstwo Środowiska zakazało sprzedaży na terenie swojego kraju takich modeli jak BMW X5 M, Nissan Qashqai, Infiniti Q50, Porsche Macan S Diesel, Cayman SE Hybrid i Turbo, 918 Spyder, Cayman GTS, 911 GT3 oraz Panamera SE Hybrid.

To efekt śledztwa, które ruszyło miesiąc temu. Koreańskie ministerstwo postanowiło sprawdzić dokumenty  homologacyjne dostarczane przez grupę Volkswagen  w kontekście afery związanej z emisją spalin. W toku postępowania okazało się, że niemiecki producent nie był jedynym, który modyfikował dokumenty dotyczące emisji spalin i poziomu hałasu.

Po odrzuceniu certyfikatów dla dziesięciu modeli, sześć z nich jest nadal w sprzedaży, a cztery nie są już dostępne. Poza tym władze Korei Południowej nałożyły na trzech producentów kary o łącznej wysokości 7,17 miliarda wonów (5,9 mln dolarów).

W zeszłym roku władze Korei Południowej ukarały Grupę Volkswagen grzywnami w wysokości 15,98 mln dolarów. Zakazano przy tym sprzedaży 32 modeli produkowanych przez marki Volkswagen, Audi i Bentley. Powodem były nieprawdziwe dokumenty potwierdzające emisję spalin i poziom generowanego hałasu.

Czy Twoim zdaniem w Europie również powinno się tak ostro reagować na uchybienia producentów samochodów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.