Maluchem ciągnęli 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją. Mandat i zakaz

Tego policjanci ze Słupcy w Wielkopolsce się nie spodziewali. Zatrzymali kierowcę, który maluchem ciągnął 3-osiową przyczepę z ciężką stalową konstrukcją...

Maluch przeżywa ostatnio drugą młodość. Najpierw klasykiem naszej motoryzacji zainteresował się sławny aktor Tom Hanks, a teraz dowiedzieliśmy się, że Fiat 126p to prawdziwy mocarz...

O całym zdarzeniu poinformował lokalny serwis twojaslupca.pl. Policjanci zatrzymali wczoraj (03.01.2017 r.) w godzinach popołudniowych na ulicy Kopernika w Słupcy (województwo wielkopolskie) kierowcę, który Fiatem 126p ciągnął 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją!

Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn nie miało czym przewieźć ciężkiej, stalowej konstrukcji i doszli do wniosku, że 24-konny, "Maluch" podoła temu zadaniu. Podobno, do momentu zatrzymania przez policję Fiat dzielnie dawał sobie radę.

Reporterzy twojaslupca.pl dowiedzieli się o zdarzeniu od zaskoczonej mieszkanki Słupcy:

"Panowie nie mieli czym przewieźć konstrukcji. Posłużyli się więc autem sprzed lat. Polak potrafi z niczego zrobić coś. Policja się doczepiła, ale panowie pełni uśmiechów siedzieli w swoim maluchu podczas gdy policjanci zapewne wystawiali mandat"- taką wiadomość otrzymał serwis.

Jak skończyła się cała historia? Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i dostał zakaz dalszej jazdy. Jak dowiedzieliśmy się od oficera prasowego pani Marleny Kukawy z komendy powiatowej policji w Słupcy, 500-złotowy mandat został wystawiony za brak dokumentów pojazdu oraz złe zabezpieczenie ładunku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mały Fiat | 43 lata polskiego Volkswagena Garbusa

40 lat Małego Fiata40 lat Małego Fiata 40 lat Małego Fiata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.