Maluchem ciągnęli 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją. Mandat i zakaz

Tego policjanci ze Słupcy w Wielkopolsce się nie spodziewali. Zatrzymali kierowcę, który maluchem ciągnął 3-osiową przyczepę z ciężką stalową konstrukcją...

Maluch przeżywa ostatnio drugą młodość. Najpierw klasykiem naszej motoryzacji zainteresował się sławny aktor Tom Hanks, a teraz dowiedzieliśmy się, że Fiat 126p to prawdziwy mocarz...

O całym zdarzeniu poinformował lokalny serwis twojaslupca.pl. Policjanci zatrzymali wczoraj (03.01.2017 r.) w godzinach popołudniowych na ulicy Kopernika w Słupcy (województwo wielkopolskie) kierowcę, który Fiatem 126p ciągnął 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją!

Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn nie miało czym przewieźć ciężkiej, stalowej konstrukcji i doszli do wniosku, że 24-konny, "Maluch" podoła temu zadaniu. Podobno, do momentu zatrzymania przez policję Fiat dzielnie dawał sobie radę.

Reporterzy twojaslupca.pl dowiedzieli się o zdarzeniu od zaskoczonej mieszkanki Słupcy:

"Panowie nie mieli czym przewieźć konstrukcji. Posłużyli się więc autem sprzed lat. Polak potrafi z niczego zrobić coś. Policja się doczepiła, ale panowie pełni uśmiechów siedzieli w swoim maluchu podczas gdy policjanci zapewne wystawiali mandat"- taką wiadomość otrzymał serwis.

Jak skończyła się cała historia? Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i dostał zakaz dalszej jazdy. Jak dowiedzieliśmy się od oficera prasowego pani Marleny Kukawy z komendy powiatowej policji w Słupcy, 500-złotowy mandat został wystawiony za brak dokumentów pojazdu oraz złe zabezpieczenie ładunku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mały Fiat | 43 lata polskiego Volkswagena Garbusa

40 lat Małego Fiata40 lat Małego Fiata 40 lat Małego Fiata

Więcej o:
Komentarze (108)
Maluchem ciągnęli 3-osiową przyczepę ze stalową konstrukcją. Mandat i zakaz
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • acototak

  Oceniono 36 razy 32

  Brawa dla policji za udany pościg.

 • mgrzemow

  Oceniono 41 razy 29

  Nie jestem zwolennikiem aptekarskiego podejścia do przepisów, ale faktycznie przegięli. W razie konieczności hamowania byłaby lipa. To musiało mieć drogę hamowania jak tankowiec.

 • Gość: rycynowy

  Oceniono 27 razy 25

  Frajerzy, mogli powiedziec, ze wioza konstrukcje do budowy krzyza wlasnie poswiecona przez arybiskupa, to policjanci klekli by a potem eskortowali az do celu. Ramen.

 • tigga_11

  Oceniono 21 razy 15

  "Policja się doczepiła" - tjaaa, a jakby ten "zestaw" miał nagle zahamować przed bolidem jaśnie pani to wrzasku by było na pół powiatu.

 • Gość: nico

  Oceniono 10 razy 10

  Maluch dobry na wszystko :)

 • Gość: n

  Oceniono 8 razy 6

  moc silnika akurat ma najmniej do rzeczy, więc nie ma sensu epatować jej niedostatkiem, ale stosunek masy "ciągnika" do przyczepy już tak...

 • olsztyniak79

  Oceniono 9 razy 5

  Taka przyczepa bez ładunku waży prawie tyle, co dwa maluchy. Dzielne chłopaki!

 • the_michal

  Oceniono 9 razy 5

  To jeszcze notatka służbowa i kurs przypominający przepisy dla policjantów. Ile waży ta przyczepa? i wszystko jasne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX