Rekord fabryki Opla w Gliwicach | 200 tysięcy aut rocznie

Opel ma w Polsce powody do świętowania. Nie dość, że auta z Russelsheim świetnie się nad Wisłą sprzedają, to jeszcze gliwicka fabryka bije kolejne rekordy

Ubiegły rok był dla gliwickiej fabryki rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych samochodów. Z zakładów Opla wyjechało ponad 200 000 samochodów.

W Gliwicach powstaje nowa Astra. Najnowsza generacja kompaktu jest oparta na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu, która pozwala zmniejszyć masę auta nawet o 200 kg. Pod maską pracują nowoczesne, oszczędne silniki. Astra została Samochodem Roku 2016, a także zgarnęła dwie inne prestiżowe nagrody: SAFETYBEST 2015 oraz Złotą Kierownicę 2015. Egzemplarz numer 200 000 w 2016 roku to czerwona Astra z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 200 KM.

"To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku. Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie." - mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard.

200 000 aut rocznie w Gliwicach200 000 aut rocznie w Gliwicach fot. Opel

Od momentu debiutu nowej generacji Opel otrzymał już 320 000 zamówień na cały świecie. Astra jest także bestsellerem w Polsce - do listopada 2016 r. sprzedano ponad 13 000 sztuk, co oznacza 36% wzrost w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.

Odwiecznym i najgroźniejszym rywalem nowej Astry jest oczywiście rodak, Volkswagen Golf. Który z niemieckich kompaktów byś wybrał/a?
Więcej o:
Komentarze (6)
Polska fabryka Opla bije rekord. Wyprodukowano aż...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ff

  Oceniono 1 raz 1

  Kombi to Anglia

 • Gość: FSO

  Oceniono 1 raz 1

  Astra kombi to też Gliwice ???

 • Gość: FSO maniak

  0

  kombi astra to Gliwice??

 • Gość: Maja

  Oceniono 1 raz -1

  Astry to dobre samochody :) Mój kupiony w Aaa Auto używany, śmiga cudnie :)

 • Gość: FSOmaniak

  Oceniono 3 razy -1

  Brawo !!! a FSO przez związki ZW stoi puste.....

 • Gość: Joachim

  Oceniono 2 razy -2

  Montownia astry IV w Gliwicach jest jednym wielkim nieporozumieniem!!!, moja Astra sedan Bisnes jest jednym monterskim bublem. Po niecałym roku użytkowania, wymieniono wszystkie zegary, sondę Lambda!!!, dysze spryskiwaczy, na dodatek lakier zrobił się chropowaty co uznano jako wadę eksploatacyjną, na dodatek jest tak miękki, ze jest potężnie porysowana- to też uznano za wadę eksploatacyjną!!, przednie fotele podczas jazdy strasznie skrzypią, progi u drzwi się mocno wycierają. Nie kupujcie samochodu z montowni w Gliwicach, szkoda nerw i pieniędzy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX