Pagani Huayra Roadster | Coraz bliżej

Huayra Roadster miała zostać zaprezentowana podczas słynnego Konkursu Elegancji w Pebble Beach. Włosi jednak przełożyli premierę na "później". Wszystko wskazuje na to, że "później" oznacza marzec i targi w Genewie

Plotki o rychłej premierze Pagani Huayry Roadster pojawiają się regularnie. Jednak teraz mamy pewność, że do premiery zostały już tylko tygodnie - Włosi uruchomili machinę promocyjną i zaczęli pokazywać pierwsze zdjęcia-teasery. Huayra Roadster zostanie więc oficjalnie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Oczywiście nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ale Huayra nie ma zbyt wielu tajemnic. Na pewno za napędzanie Roadstera będzie odpowiedzialna potężna, podwójnie doładowana V-dwunastka Mercedesa. W coupe z 6 litrowego silnika Pagani w podstawowym modelu wyciska 730 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi? Pierwsza setka w 3,3 sekundy i 370 km/h prędkości maksymalnej. W Huayrze Roadster liczby powinny być bardzo podobne.

Rysunek Pagani Huayry RoadsterRysunek Pagani Huayry Roadster fot. Federico Perico | Rysunek Huayry Roadster, który pojawił się na Instagramie. Czy tak będzie wyglądał nowy supersamochód?

Nie wiadomo jeszcze, czy powstanie mocniejsza odmiana Benny Caiola. Wydaje się, że Pagani na razie pokaże Roadstera w podstawowej wersji, a na bardziej hardcorową trzeba będzie jeszcze poczekać. Dla przypomnienia, litery BC oznaczają w coupe 60 KM i 98 Nm więcej oraz 132 kg mniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.