Mercedes E-Truck | Ciężarówka przyszłości

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak może wyglądać samochód ciężarowy przyszłości - oto odpowiedź. Mercedes E-Truck jest szybki, oszczędny, a do tego nie emituje szkodliwych substancji. Jest tylko jeden problem - na razie to tylko koncept

Francisco Calado stworzył projekt ciężarówki przyszłości, który opisuje w kilku sowach jako "dobrze zaplanowany samochód transportujący ciecz". Mercedes-Benz E-Truck ma być najszybszym i najbardziej oszczędnym samochodem ciężarowym przyszłości.

Pojazd jest wyposażony, przynajmniej w teorii, w dziesięć akumulatorów w kształcie cylindrów, które zasilają silnik elektryczny. Projektant dostosował wygląd kabiny oraz naczepy w taki sposób, żeby miały jak najwyższy współczynnik aerodynamiki, co pozwoli zaoszczędzić energię, a także uchroni przed działaniem bocznego wiatru.

Kabina jest podzielona na dwie części, a dostęp do niej będzie możliwy przez drzwi umieszczone z przodu zamiast po bokach. Jedno z pomieszczeń służy do pracy, natomiast drugie do wypoczynku, gdzie umieszczono łazienkę i miejsce do wypoczynku.

Mercedes E-Truck ConceptMercedes E-Truck Concept fot. Francisco Calado

Na razie jest to tylko odważna wizja projektanta, ale można się spodziewać, że za jakiś czas producenci sięgną po niektóre z tych rozwiązań. Szczególnie w temacie optymalizacji zapotrzebowania na energię.

 

Francisco Calado dał się ponieść fantazji czy... może rzeczywiście ciężarówki przyszłości będą tak wyglądały?
Więcej o:
Komentarze (8)
Mercedes E-Truck | Ciężarówka przyszłości
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Rtr

  Oceniono 6 razy 4

  Kabina przypomina bunkier a naczepa sterowiec Zeppelina. Dobrze, że nie ma na nim wojennych oznaczeń;)

 • Gość: pietrek

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem ciekaw jak będzie wyglądać "normalna" naczepa do rozładunku z boku albo z tyłu wjeżdżając do niej widlakiem. No chyba, że one już nie będą potrzebne, bo Mercedes dorobi małe latające wózki widłowe napędzane potem i fantazją konstruktorów i projektantów Mercedesa :)

 • Gość: krakus

  Oceniono 1 raz 1

  "Projektant dostosował wygląd kabiny oraz naczepy w taki sposób, żeby miały jak najwyższy współczynnik aerodynamiki , co pozwoli zaoszczędzić energię, a także uchroni przed działaniem bocznego wiatru." Czy ktos sprawdza merytorycznie artykuly przed publikacja ? Im wyzszy wspolcznik oporu tym wyzszy opor i wyzsze zuzycie energii...

 • Gość: ...

  Oceniono 5 razy 1

  To właśnie ciężarówki powinny być "elektryzowane" poddawane eko terrorowi, to właśnie one wraz z autobusami odpowiadają za to zanieczyszczenie, podobno samochody odpowiadają za zaledwie 20% zanieczyszczeń.
  To właśnie paliwożerne ciężarowi trzeba "zniszczyć" a nie samochody....

 • Gość: Rafiki

  0

  Star jest ładniejszy i nie wygląda tak smutno jak to dziwactwo.

 • el.commendante

  0

  Wygląda jak futurystyczne projekty z lat 60ych.

 • Gość: tdi

  Oceniono 2 razy -2

  ach ci ekolodzy, na co czekaja. silnik spalinowy mam rozumiec ze powiesi sie na drzewie, jak wyladuje w czyms takim?
  dla mnie moga juz obecnie smigac takie ciezarowki.z silnikiem spalinowym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX