Nissan | Więcej hybryd dzięki Mitsubishi

Koncern Renault-Nissan już zaczyna czerpać zyski po przejęciu Mitsubishi. Dzięki technologii od japońskiej marki pojawią się nowe modele z napędem hybrydowym w Europie

Kilka tygodni temu Renault-Nissan przejęło 34 proc. udziałów w Mitsubishi, a pierwsze efekty tego aliansu będzie widać bardzo szybko. W ciągu kilku lat firma planuje mocny rozwój  gamy hybrydowych i elektrycznych samochodów w Europie.  Producent zamierza położyć duży nacisk na hybrydy typu plug-in.

Na początek zostaną wykorzystane rozwiązania pochodzące z Mitsubishi Outlander PHEV, który jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów, sprzężony z silnikiem elektrycznym. Technologia z japońskiego SUV-a będzie wykorzystana do budowy nowego modelu spod znaku Nissana.

W zeszłym roku we Frankfurcie zaprezentowano model Gripz, który jeszcze nie doczekał się wersji produkcyjnej. Niewykluczone, że w przyszłym roku  w Europie pojawi się podobny model, ale niektóre źródła mówią o napędzie elektrycznym. Taki samochód mógłby zająć miejsce na rynku gdzieś pomiędzy Nissanem Leaf a BMW i3. Na razie producent nie zdradza szczegółów. Więcej informacji na ten temat powinniśmy uzyskać w Genewie.

Czy ofensywa Nissana w segmencie samochodów hybrydowych powinna martwić Toyotę?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.