Italdesign | Tajemnicza premiera w Genewie

Studio Italdesign znów przypomina o swoim istnieniu. Na profilu facebookowym pojawiło się zdjęcie, które zapowiada zupełnie nowy projekt. Auto pojawi się najwcześniej już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie

Włoska firma postanowiła zaskoczyć wszystkich i bez wcześniejszych zapowiedzi opublikowała pierwsze zdjęcia samochodu, którego oficjalna premiera odbędzie się

dopiero za trzy miesiące. Oprócz zdjęcia na stronie pojawiła się krótka sentencja mówiąca o tym, że będzie to wyjątkowy projekt. Co się pod tym kryje? Tego nie wiemy.

Informatorzy donoszą, że możemy się spodziewać samochodu elektrycznego albo przynajmniej hybrydy typu plug-in. W drugim przypadku nie powinna to być niespodzianka, ponieważ na początku tego roku firma Italdesign pokazała samochód w Genewie. Rok wcześniej zadebiutował projekt samochodu autonomicznego z modyfikowalnym wnętrzem. Niewykluczone, że studio projektowe zaskoczy wszystkich i zaprezentuje zupełnie coś z innej bajki.

Italdesign | Tajemnicza premiera w GenewieItaldesign | Tajemnicza premiera w Genewie fot. Italdesign

Najmniej prawdopodobne jest jednak to, że będzie to samochód gotowy do produkcji. Raczej możemy liczyć na projekt, który zainspiruje innych producentów  i wskaże kierunek, którym będzie podążać włoska firma w następnych latach. Pamiętajmym, że Italdesign stoi za takimi kultowymi projektami jak BMW M1, DeLorean DMC-12 czy pierwsza generacja Volkswagena Golfa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.