Elektryczny Hyundai IONIQ | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowany

Do hybrydowego IONIQ-a znajdującego się w ofercie Hyundaia dołącza odmiana elektryczna. Poznaliśmy jej ceny

IONIQ electric został wyposażony w polimerowe akumulatory litowo-jonowe oraz elektryczny silnik o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm. Hyundai deklaruje, że zasięg wynosi 280 km, a czas pełnego ładowania baterii to od 30 minut do 12 godzin, w zależności od źródła zasilania.

Na liście wyposażenia standardowego znajdziemy m.in. system autonomicznego hamowania, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu i aktywny tempomat. M.in. dzięki temu IONIQ otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

IONIQ electric oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia: Premium i Platinum. Ich ceny promocyjne wynoszą odpowiednio 149 900 zł i 165 500 zł. Pierwsze egzemplarze modelu IONIQ z napędem elektrycznym pojawią się w polskich salonach w kwietniu 2017 roku.

Hyundai IONIQ electric - konkurenci

Na polskim rynku jedynym bezpośrednim konkurentem elektrycznego IONIQ-a jest Nissan Leaf. Japończyk z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM i mocniejszą, 30-kWh baterią, która zapewnia mu zasięg 125-200 km, kosztuje minimum 147 750 zł. Ze względu na moc i wyraźną różnicę w zasięgu promocyjna oferta Hyundaia, choć nieznacznie droższa, jest lepsza.

Czy twoim zdaniem cena elektrycznego Hyundaia IONIQ-a jest odpowiednia?
Więcej o:
Komentarze (28)
Elektryczny Hyundai IONIQ | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowany
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: szej

  Oceniono 28 razy 24

  Dziwne - kompakt bez silnika, turbo, common raila, wtrysku, dwumasy, skrzyni, zbiornika paliwa, wydechu itp a kosztuje tyle co Audi A5. Tylko baterie i prądnica.
  Lobby paliwowe ma się znakomicie.

 • Gość: szej

  Oceniono 16 razy 14

  Czekam na Teslę Coal z wsypem na ekogroszek.

 • Gość: Ziomek

  Oceniono 11 razy 11

  Te gazeciarze? czy możecie wyłączyć te gnwóane filmiki(dziadoskiej jakości) i reklamy odpalające się automatycznie??? Ja nie dostaje kasy za oglądanie tego szajsu więc nie chce tego widzieć. Wy dostajecie to se oglądajcie w domu nawet po godzinach

 • Gość: Joni

  Oceniono 10 razy 6

  Cena Hyundi'a jest zdecydowanie ZA wysoka a autor artykułu mija się z prawdą co do Nissana. Nissan Leaf z akumulatorem 30kWh ma podawany zasięg 250 km - a Hyundai 280km - w sumie niewielka różnica a cena Leafa z tym aku, to: 133 000 zł a więc dużo mniej niż Hyundai !

 • Gość: Bolo

  Oceniono 19 razy 5

  Żond i Partia rozdzadzo milion takich ałt polako w ramach programu Fura+. Tak muwił pan premier Morawiecki, a un nie kłamie. NIGDY!!!

 • Gość: Tchórz Anonim

  Oceniono 4 razy 4

  Leaf jako jedyna konkurencja? A co z BMW i3 (zasięg 312km, od 159000 PLN), VW e-Golf (190km, od 157190 PLN), VW e-Up! (160km, od 113190 PLN), Renault ZOE (210km, od 89900 PLN + 379PLN/mies za najem baterii)
  Wszystkie podane zasięgi według NEDC, BMW jako jedyne podaje w cennikach sugerowany faktyczny zasięg wynoszący w ich wypadku 2/3 zasięgu NEDC.

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 4 razy 2

  Będą w Polsce mieli mega sprzedaż przy tak atrakcyjnej? cenie. Coś mi się wydaje że ten model będzie u nas dość szybko wycofany.

 • Gość: Zed

  Oceniono 8 razy 2

  Serio ??? dobrze skalkulowana (promocyjna?!) cena na poziomie od 150 000 PLN ??? Za tyle możma mieć dobrze wyposażonego hybrydowego RAV 4 czy Priusa Plug In !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX