Elektryczny Hyundai IONIQ | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowany

Do hybrydowego IONIQ-a znajdującego się w ofercie Hyundaia dołącza odmiana elektryczna. Poznaliśmy jej ceny

IONIQ electric został wyposażony w polimerowe akumulatory litowo-jonowe oraz elektryczny silnik o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm. Hyundai deklaruje, że zasięg wynosi 280 km, a czas pełnego ładowania baterii to od 30 minut do 12 godzin, w zależności od źródła zasilania.

Na liście wyposażenia standardowego znajdziemy m.in. system autonomicznego hamowania, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu i aktywny tempomat. M.in. dzięki temu IONIQ otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

IONIQ electric oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia: Premium i Platinum. Ich ceny promocyjne wynoszą odpowiednio 149 900 zł i 165 500 zł. Pierwsze egzemplarze modelu IONIQ z napędem elektrycznym pojawią się w polskich salonach w kwietniu 2017 roku.

Hyundai IONIQ electric - konkurenci

Na polskim rynku jedynym bezpośrednim konkurentem elektrycznego IONIQ-a jest Nissan Leaf. Japończyk z silnikiem elektrycznym o mocy 109 KM i mocniejszą, 30-kWh baterią, która zapewnia mu zasięg 125-200 km, kosztuje minimum 147 750 zł. Ze względu na moc i wyraźną różnicę w zasięgu promocyjna oferta Hyundaia, choć nieznacznie droższa, jest lepsza.

Czy twoim zdaniem cena elektrycznego Hyundaia IONIQ-a jest odpowiednia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.