Mercedes klasy A | Czas na sedana

Koncern ze Stuttgartu pracuje nad czterodrzwiową wersją Mercedesa Klasy A, który będzie pozycjonowany nieco wyżej niż sprzedawany do tej pory sedan o nadwoziu coupe, czyli CLA

Władze Mercedesa najwidoczniej nie stwierdziły, że gama sedanów jest zbyt duża. Kolejny samochód z logo gwiazdy na masce pojawi się za jakiś czas na rynku. Auto będzie naturalnym konkurentem dla Audi A3 Sedan oraz dostępnego na rynku chińskim BMW Serii 1 Sedan.

Nowy model powstanie na płycie podłogowej MFA, która jest bazą również dla przyszłej generacji Klasy A. Samochód będzie pozycjonowany powyżej CLA, co oznacza więcej miejsca dla pasażerów, bogatsze wyposażenie i wyższą cenę. Można się spodziewać, że nowe auto zbliży się do nieco większej Klasy C.

Napęd w nowym modelu będzie przekazywany na przednią oś, ale za dopłatą będzie można zamówić 4Matic. Niewykluczone, że na wybranych rynkach pojawi się wersja z przedłużonym rozstawem osi. Dotyczy to w szczególności rynku chińskiego, gdzie od jakiegoś czasu są sprzedawane modele Klasy C i Klasy E w wariantach Long.

Pod maskę trafią silniki benzynowe trzy- i czterocylindrowe z turbodoładowaniem. Podstawowym silnikiem będzie motor 1.6 pochodzący z aliansu z koncernem Renault-Nissan. Nie zabraknie też wariantów wysokoprężnych. Topowa jednostka w wersji A45 AMG Sedan zaoferuje ponad 400 KM maksymalnej mocy. Niemiecki producent planuje wprowadzenie wersji hybrydowej typu plug-in oraz napędu elektrycznego.  W zależności od wersji silnikowej klienci będą mogli wybrać pomiędzy sześciobiegową skrzynią ręczną a dwusprzęgłową dziewięciostopniową.

Nowy sedan pojawi się na rynku dopiero pod koniec 2018. Najpierw będziemy musieli poczekać na prezentację nowej generacji Klasy A.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.