Audi RS5 | Z sercem Panamery

Audi staje się w ostatnim czasie mocno przewidywalne. Dlatego patrząc na pierwsze wizualizacje modelu RS5 można się spodziewać, że właśnie tak będzie wyglądać produkcyjna wersja

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze wizualizacje oraz spekulacje na temat nadchodzącego modelu RS5 Coupe. Z zewnątrz nie należy się spodziewać rewolucji poza standardowymi modyfikacjami typu nowe zderzaki, powiększone wloty powietrza, dyfuzor czy felgi.

Najwięcej zmian w nowym modelu znajdzie się pod maską. Prawdopodobnie nie zobaczymy tam jednostki 4.2 V8. W jego miejsce pojawi się motor V6 biturbo o pojemności 2.9 litra. Jest to jednostka zaprojektowana przez Porsche przy niewielkiej pomocy inżynierów Audi. Sześciocylindrowa konstrukcja zadebiutowała w modelu Panamera 4S. Jednostka dostarcza 440 KM maksymalnej mocy i 550 Nm szczytowego momentu obrotowego. Niewykluczone, że na potrzeby Audi RS5 parametry zostaną podniesione.

Nowy model powstał na płycie podłogowej MLB Evo, a to oznacza, że inżynierowie będą mogli zaoszczędzić trochę kilogramów. Szczególnie, że w przypadku zwykłego A4 Sedan (B9) udało się zaoszczędzić nawet 120 kg. Kilkadziesiąt kilogramów mniej w przypadku RS5 powinno być odczuwalne.

Audi RS5 Coupe trafi do produkcji w przyszłym roku. Premiera samochodu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie lub we Frankfurcie. Do salonów trafi jeszcze przed końcem roku. Nieco później do gamy dołączy jeszcze wersja RS5 Cabrio oraz RS5 Sportback.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.