Mercedes Marco Polo | Luksusowy salon na czterech kółkach

Volkswagen był przez długi czas jedynym producentem, który oferował seryjnie produkowanego kampera. Od jakiegoś czasu dołączył do niego Mercedes, który właśnie prezentuje kolejną odsłonę modelu Marco Polo

W brytyjskich salonach, czyli jednym z największych rynków dla Volkswagena California, zadebiutował właśnie Mercedes Marco Polo. Jest to kolejna odsłona luksusowego kampera na czterech kółkach. Auto bazuje na Klasie V i pomieści na swoim pokładzie cztery osoby.

W tylnej części kabiny znajdują się dwie rozkładane sofy dla dwóch osób, a o komfortowe funkcjonowanie zadba podnoszony do góry dach. Na wyposażeniu seryjnym znajduje się także mały zestaw kuchenny, lodówka, składany stolik i szafka. Do samochodu można podłączyć zewnętrzne źródło wody oraz prądu. O klimat zadba trzystrefowa klimatyzacja oraz przyciemniane szyby. Oprócz tego znajdziemy tam nawigację satelitarną Garmin, kamerę cofania, skórzaną tapicerkę oraz podłogę wykonaną z drewna jachtowego.

Pod maską podstawowego V220d Marco Polo pracuje silnik wysokoprężny o pojemności 2,1 litra. Czterocylindrowy motor rozwija 163 KM maksymalnej mocy oraz 380 Nm momentu obrotowego. W ofercie jest jeszcze jednostka V250d o tej samej pojemności, ale z podwójnym turbo. W tym przypadku kierowca ma do dyspozycji 190 KM i 440 NM.

Oba modele maja napęd na tylną oś i są połączone z siedmiostopniowym automatem. Średnie spalanie podawane przez producenta wynosi ok. 6,3 l/100 km.

Ceny na rynku brytyjskim startują od 65 562 euro.

Który z luksusowych camperów podoba Ci sie bardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.