BMW i8 | Nowy model w 2017 r.

BMW szykuje się do zielonej ofensywy. Już w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć i8 po faceliftingu

O zupełnie nowym BMW i8 słyszymy od dłuższego czasu. W przewijających się nieoficjalnych informacjach najczęściej mowa jest o dużym zastrzyku mocy albo w ogóle zmianie koncepcji modelu i uczynienie z i8 samochodu w pełni elektrycznego. Jednak, jak donosi - zwykle bardzo dobrze poinformowany - serwis BMW Blog, przyszłoroczny facelifting nie przyniesie rewolucji.

Bawarczycy mają lekko wzmocnić i8. Dokładnie o 15 KM, co da łączną moc na poziomie 372 KM. Osiągi hybrydowego superauta już robią wrażenie. Aktualny model osiąga pierwszą setkę w 4,4 sekundy. Możemy się spodziewać, że ciut większa moc i poprawiona aerodynamika pozwoli urwać z tego wyniku dziesiątą, może dwie dziesiąte sekundy. Zejście poniżej 4 sekund wydaje się nierealne.

Kolejna nowość, o jakiej donosi BMW Blog, to lepsze baterie, które przełożą się na większy zasięg. Aktualnie baterie i8 mają 7,1 kWh. Nowe, o pojemności 10 kWh, mają pochodzić z prototypowego BMW i8, które służy podczas wyścigów Formuły E jako samochód bezpieczeństwa. Wspomnieliśmy o poprawionej aerodynamice - tutaj również Niemcy nie szykują rewolucji. Facelifting powinien ograniczyć się do odświeżenia auta i drobnej kosmetyki.

Pojawiają się też informacje, że razem z odświeżonym i8 zadebiutuje wreszcie i8 Spyder. Ale trzeba podchodzić do tego z dystansem. O rychłej premierze i8 Spyder słyszymy regularnie od 2013 roku.

BMW i8 SpyderBMW i8 Spyder BMW i8 Spyder, fot. BMW

Nie tylko odświeżone i8

Lekki facelifting i8 to tylko początek. BMW już zapowiedziało pakiet zmian dla mniejszego modelu z rodziny i - i3. W niedalekiej przyszłości w salonach marki pojawi się też elektryczny SUV X3 oraz seria 3, również z elektrycznym silnikiem. Kolejną e-nowość szykuje Mini.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.