Volkswagen Varok | Propozycja od studentów

Po premierze Volkswagena Atlasa pojawiło się wiele krytycznych komentarzy na temat stylistyki tego samochodu. Dlatego grupa francuskich studentów postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zaproponowali niemieckiemu koncernowi swój projekt utylitarnego samochodu

Valentin Fuchs (odpowiedzialny za wygląd zewnętrzny) oraz Pierre Joveneaux (opracował model 3D) odbyli jakiś czas temu staż w Volkswagenie. Jednak w ostatnim czasie bardzo nie przypadł im do gustu nowy SUV o nazwie Atlas, który ich zdaniem "wygląda jak Ford z 2012 roku". Zaproponowali własną interpretację tego, jak powinien wyglądać wielozadaniowy samochód z niemieckiego koncernu.

Projekt nazywa się Varok i łączy w sobie funkcjonalność pickupa z samochodem typu shooting brake. Inspiracją do stworzenia tego samochodu były Vauxhall Maloo i Volvo V90.  Z każdego auta wyciągnięto najlepsze cechy. Założenie projektu jest takie, że przewiezie pięciu pasażerów, a do tego spory bagaż. W razie potrzeby auto można szybko zamienić w pickupa, który pomieści trzech pasażerów, rower  i dwie deski surfingowe na krypie.

Volkswagen Varok ConceptVolkswagen Varok Concept Volkswagen Varok Concept

Pomysłodawcy projektu twierdzą, że taki samochód miałby realne szanse na pojawienie się w gamie modelowej. Jego miejsce przypadałoby gdzieś pomiędzy SUV-em Atlas a koncepcyjnym modelem Arteon. Taki model mógłby z pewnością przyciągnąć klientów z Australii lub wybrzeża w USA. Niemiecki koncern nie skomentował projektu, ale trzeba przyznać, że wygląda ciekawie.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan Allspace

Volkswagen Tiguan LVolkswagen Tiguan L fot. Volkswagen

Czy Twoim zdaniem podobny projekt powinien kiedyś trafić do salonów sprzedaży?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.