Ford | Kac-kostium dla kierowcy

Specjaliści od lat apelują, że jazda na kacu jest równie niebezpieczna, co pod wpływem alkoholu. Jednak wielu kierowców bagatelizują tą kwestię. Dlatego Ford opracował rozwiązanie, które rozwiewa wątpliwości

Większość z nas przerabiała ten scenariusz dziesiątki razy. Dzień po zakrapianej imprezie odczuwamy wiele objawów, które powodują gorsze samopoczucie. Oprócz bólu głowy źle reagujemy na światło, mamy zawroty głowy, a do tego opóźnioną reakcję.

Mimo tego wielu kierowców wsiada tego dnia za kółko i nie bierze pod uwagę zwiększonego ryzyka, nawet pomimo braku alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dlatego inżynierowie Forda opracowali tzw. kac-kostium, który ma przybliżyć stan „dzień po” do celów badawczych. W skład zestawu wchodzą słuchawki imitujące poczucie migreny oraz gogle symulujące zawroty i ból głowy.

Amerykański producent zamierza wykorzystywać innowacyjne rozwiązanie w ramach projektu Ford Driving Skills for Life, gdzie kierowcy w wieku od 18 do 24 będą mogli zobaczyć na własnej skórze, jak kac wpływa na ich reakcję oraz panowanie nad samochodem.

Czy zdarza Ci się jeździć "dzień po", mimo że nie czujesz się najlepiej?
Więcej o: