Karma | Producent rusza pełną parą

Koncern Wanxiang Group startuje z marką Karma, która jest spadkobierczynią po upadłym Fiskerze. Chińska firma otrzymała właśnie wszystkie niezbędne pozwolenia i niebawem ruszy z produkcją

Karma Automotive będzie szóstym producentem samochodów elektrycznych na terenie Chin. Koncern Wanxiang Group otrzymał już wszystkie niezbędne pozwolenia od chińskiego rządu.

Wanxiang Group przejęło kilkanaście miesięcy temu firmę Fisker Automotive, po tym jak ogłosiła bankructwo. Chińczycy przeprowadzili restrukturyzację firmy, która wystartuje pod marką Karma. Firma zainwestowała 360 mln dolarów w nową fabrykę, gdzie będą produkowane nowe modele na stworzonej dotychczas platformie.

Nowy producent zamierza produkować rocznie około 50 tys. samochodów napędzanych prądem. Wiadomo już, że 39 tys. egzemplarzy zarezerwowano dla dwudrzwiowego modelu Atlantic. Na razie wiadomo o nim tyle, że rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 216 km/h.

Chiński rząd przyznaje od jakiegoś czasu licencję na produkcję ekologicznych samochodów dla zupełnie nowych podmiotów na rynku. Ma to wymusić większą innowacyjność na producentach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.