Volkswagen Tiguan Allspace | Mamy pierwsze zdjęcia!

Już na początku przyszłego podczas targów w Detroit zobaczymy nową wersję Volkswagena Tiguana. Nowy SUV z Wolfsburga powstał z myślą o klientach, którzy potrzebują przestrzeni dla dwóch dodatkowych pasażerów

W drugim tygodniu stycznia ruszają kolejne targi NAIAS w Detroit. Poznamy tam nową wersję Volkswagena Tiguana, która pomieści we wnętrzu nawet siedem osób. Samochód zadebiutuje na początek na rynku amerykańskim, a potem trafi do Chin oraz Europy.

Na Starym Kontynencie powiększony model będzie dostępny pod nazwą Tiguan Allspace, a na pozostałych rynkach będzie sprzedawany po prostu jako Tiguan. Ewentualnie do nazwy zostanie dodana litera "L" tak jak w Chinach.

Producent ujawnił nie tylko szkice nowego modelu, ale także opublikował już kilka oficjalnych zdjęć. Wiadomo też, że auto będzie miało większy rozstaw osi o 11 cm. Dzięki temu powiększy się przestrzeń bagażowa i miejsce dla pasażerów na tylnej kanapie.

Volkswagen Tiguan LVolkswagen Tiguan L fot. Volkswagen

Nowy model będzie dostępny z tymi samymi silnikami co wersja pięcioosobowa. Niewykluczone, że za jakiś czas dołączy do oferty wersja hybrydowa. Najprawdopodobniej w USA nie będą dostępne silniki wysokoprężne, ale producent nie powiedział jeszcze ostatniego zdania w tej kwestii.

Więcej informacji na temat Volkswagena Tiguana Allspace już za kilka tygodni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.