Volkswagen | Angielski językiem urzędowym w Wolfsburgu

Niemiecki koncern ogłosił, że w niedalekiej przyszłości język angielski będzie oficjalnie wykorzystywany do komunikacji w grupie. To część zmian, jakie czekają pracowników w Wolfsburgu

Po skandalu związanym z manipulacjami przy emisji spalin w silnikach Diesla Volkswagen wprowadza kilka zmian, które mają ułatwić zarządzenie firmą.

Jedną z ciekawych zmian zapowiedzianych przez Karlheinza Blessinga z zarządu Volkswagena jest wprowadzenie języka angielskiego jako oficjalnego podczas narad z udziałem co najmniej tuzina menedżerów.

Podczas nieformalnych spotkań pracownicy będą mogli mówić po niemiecku. To samo dotyczy robotników w niemieckich fabrykach. Jednak zastrzegł, że w przyszłości liczy na to, że angielski stanie się oficjalnym językiem grupy.

Volkswagen zamierza mocniej promować awanse menedżerskie wśród kobiet, żeby mogły szybciej zajmować najwyższe stanowiska w firmie. Dodatkowo firma zamierza promować na stanowiska kierownicze menedżerów, którzy mają zagraniczne wykształcenie oraz doświadczenia z różnych dziedzin.

Dzięki tym zmianom Volkswagen chce wspierać "kulturę dyskusji" i współpracę. Członek zarządu koncernu poinformował, że firma o zasięgu globalnym potrzebuje najlepszych ludzi na świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.