Volkswagen | Czas spełnić obietnice!

Zamieszanie wokół Microbusa ciągnie się już od kilkunastu lat. Jednak wszystko wskazuje na to, że Volkswagen w końcu wprowadzi taki samochód do produkcji

Pierwsze informacje na temat modelu Microbus inspirowanego stylem retro pojawiły się w 2001 roku. Niestety projekt został zawieszony cztery lata później bez podania przyczyny.

Po raz kolejny Volkswagen przypomniał sobie takim modelu w 2011 roku, kiedy na targach zaprezentowano modelu Bulli. Jednak do tej pory nie nastąpił żaden przełom, poza tym, że po wybuchu skandalu Dieselgate niemiecki producent pokazał wersję elektryczną o nazwie BUDD-e.

Informatorzy z Niemiec donoszą, że dopiero wersja elektryczna jest najbliższa produkcji. Siedmioosobowy samochód będzie jednym z pięciu nowych modeli, które zadebiutują do 2020 roku w ramach programu Volkswagena.

Volkswagen BUDD-e powstanie na tej samej płycie podłogowej, co elektryczny model iD prezentowany podczas targów  Paryżu. Zostanie tylko odpowiednio wydłużona i poszerzona. Silnik elektryczny zostanie umieszczony nad tylną osią, gdzie również będzie trafiał napęd. Za dopłatą będzie można zamówić wersję z napędem na wszystkie koła.

 Volkswagen zapowiedział produkcję modelu iD na 2019 rok. Zatem można się spodziewać, że w tych okolicach pojawi się również długo wyczekiwany, elektryczny Microbus.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.