Renault Megane RS | Pierwsze spekulacje

Zespół Renaultsport pracuje w pocie czoła nad czwartą generacją Megane RS, zamaskowany prototyp upala na Nordschleife, a tymczasem w sieci pojawiają się pierwsze wizualizacje tego modelu

Najnowszy projekt Renault Megane RS stworzył Monholo Oumar, który przedstawia się w sieci jako projektant samochodów. Jakiś czas temu było głośno o jednym z jego projektów. Była to  Toyota GT86 w wersji Initial-D. Tym razem zaprojektował samochód, na który czeka wielu fanów francuskiej marki.

Stylista z pewnością zasugerował się wyglądem modelu Clio RS. Stąd charakterystyczne lampy przeciwmgłowe w kształcie kostek lodu. Dwukolorowe felgi zapożyczono z nowej wersji Kadjara, natomiast tylny dyfuzor wraz z wydechem od Akrapovic pochodzi z wersji Megane RS 275 Trophy.

Z poprzedniego modelu Megane RS przeszczepiono też fotele we wnętrzu. Z kolei lewarek skrzyni biegów przypomina Megane w wersji GT. Całość wygląda naprawdę bardzo realistycznie i nie zdziwimy się, jak wersja produkcyjna będzie niemal identyczna.

Renault zamierza wystawić nowy model do walki z Volkswagenem Golfem R. Dlatego możemy się spodziewać, że pod maską zagości silnik o mocy nie mniej niż 300 KM. Nie ustalono jeszcze kwestii napędu. Megane RS było dotychczas przednionapędowe, ale w nowej wersji może się pojawić napęd na cztery koła.

Premiera samochodu jest zaplanowana na wrzesień przyszłego roku, a więc pozostało jeszcze sporo czasu na spekulacje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.