Chevrolet Traverse | Rekordowy trzeci rząd

Salon Samochodowy w Detroit zbliża się wielkimi krokami. W Michigan zobaczymy kilka ciekawych aut. Jednym z nich będzie zupełnie nowy duży SUV Chevroleta, model Traverse

Chevrolet szykuje się do bardzo ważnej premiery w Detroit. Właśnie ruszyła machina promocyjna - Amerykanie zaprezentowali pierwsze zdjęcie-teaser. Możemy na nim zobaczyć sylwetkę dużego SUV-a.

GM zapowiada, że nowy Traverse będzie miał najwygodniejszy trzeci rząd siedzeń w segmencie. Kiedy większość konkurentów w segmencie oferuje w środku 7 miejsc (2+3+2), w Traversie będzie mogło podróżować aż 8 osób (2+3+3). Również bagażnik ma być największy. Niestety, nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów i konkretnych danych. Pod maską pracować będzie wolnossąca, 3,6-litrowa V-szóstka. Dostępne będą także mniejsze, czterocylindrowe silniku turbo. Standardem będzie napęd na przód, ale w wyższych wersjach nie zabraknie napędu 4x4.

Stylistycznie nowy Traverse będzie nawiązywał do mniejszego, kompaktowego Chevroleta Equinox. Zdjęcia rywala RAV4 i CR-V zamieszczamy w galerii. Poniżej zdjęcie aktualnego Traverse'a:

Chevrolet TraverseChevrolet Traverse fot. Chevrolet | Tak wygląda aktualna generacja SUV-a Chevroleta

Salon Samochodowy w Detroit startuje już 8 stycznia. Chevrolet zaplanował swoją konferencję na pierwszy dzień targów - właśnie wtedy powinniśmy zobaczyć zdjęcia Traverse i poznać wszystkie szczegóły technicznego nowego modelu. Amerykańskie media spekulują, że auto do sprzedaży wejdzie w okolicach wakacji 2017 r.

Czy GM zdecyduje się wysłać Traverse do Europy, jeszcze nie wiemy. Opel ostatnio prowadzi w segmencie crossoverów i SUV-ów prawdziwą ofensywę. Jednak Russelsheim na razie skupia się na niższych segmentach. Obecna generacja Traverse'a mierzy aż 5,17 m długości. W Stanach nowy Traverse będzie konkurował z Volkswagen Atlasem. W Europie - jako Opel - rzuciłby wyzwanie nowemu, znacznie większemu Touaregowi.

Dlatego Traverse z naszej perspektywy to raczej ciekawostka. Opel na razie nie zapowiada wkroczenia do segmentu największych SUV-ów.

Prototyp Chevroleta TraversePrototyp Chevroleta Traverse Prototyp nowego Chevroleta Traverse przyłapany na zdjęciu

 

Czy Twoim zdaniem General Motors powinno sprzedawać w Europie aż tak dużego SUV-a?
Więcej o: