Aston Martin DBX | Pierwszy crossover coraz bliżej

Aston Martin to jedna z ostatnich marek, która nie ma jeszcze w swojej ofercie SUV-a albo crossovera. Niedługo się to jednak zmieni. Brytyjczycy są już na ostatniej prostej przed wprowadzeniem do produkcji modelu DBX

Aston Martin DBX do tej pory znajdował się gdzieś w bliskiej, ale niesprecyzowanej przyszłości. Brytyjczycy wspominali tylko o "2018/2019" roku. Teraz te plany nabierają realnych kształtów, bo Aston pełną parą rozpoczął budowę nowej fabryki, gdzie crossover będzie powstawał.

Nowa, już druga, fabryka marki zostanie wybudowana w St Athan w Walii. Walia wygrała z dwudziestoma innymi lokalizacjami. Aston Martin brał pod uwagę nawet Bliski Wschód i Alabamę w USA. Aston Martin już zatrudnił 750 nowych pracowników, którzy są szkoleni w Gaydon.

Nowa fabryka Astona MartinaNowa fabryka Astona Martina fot. Aston Martin | Nowa fabryka Astona Martina

Crossover Astona Martina może być jednym z najciekawszych samochodów tego typu na rynku. Marka zapowiada bowiem, że jej projekt nie będzie przypominał innych SUV-ów. Aston chce stworzyć coś zupełnie nowego. My obstawiamy, że produkcyjnego DBX-a będzie można zaliczyć do segmentu tzw. "SUV-ów coupe". Na pewno nie będzie to konkurent Bentaygi, Cayenne czy Range Rovera. Tak o DBX-ie wypowiadał się szef marki, Andy Palmer:

Mówiąc szczerze, praktycznie każdy z naszych klientów ma w garażu Range Rovera. Tak więc logiczną decyzją byłoby stworzenie Range Rovera. Jednak nasze DNA na to nie pozwala. Nie ma w nim ani trochę piękna. Nie możesz zrobić pięknego SUV-a, to niemożliwe. Dlaczego? Założeniem SUV-ów jest duża przestrzeń i maksymalna wszechstronność, a to oznacza, że tworzysz pudełko. A pudełka nie są piękne.
Czy Twoim zdaniem produkcyjny crossover Astona Martina powinien wyglądać tak jak koncept, zdjęcia którego zamieściliśmy w galerii?
Więcej o:
Komentarze (6)
Czas na nowego luksusowego SUV-a. Tym razem to...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Kuźwa, ale masakra, coś jak Ferrari postawić na podwoziu Pajero...

 • Gość: gosc nie rasista

  Oceniono 5 razy 3

  Czarna trumna na kołach, w środku ciemno w doopie u ....

 • Kacper Baran

  Oceniono 3 razy 3

  DB11 z tylu wyglada tak dziwnie że już on przywodzi na myśl crossovera...

 • Gość: Polak z Polski

  Oceniono 2 razy 2

  Aston martin skończył się na rajt de lajtnink

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  męskie narzady płciowe chyba są w permanentym zaniku, skoro jest taki popyt na protezy...

 • Gość: Tof

  Oceniono 1 raz 1

  Z zewnątrz fantastyczny! Jak duży resorak :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX