Honda NSX | Pierwszy egzemplarz w Europie

To był z pewnością jeden z najszczęśliwszych dni w życiu tego człowieka. Pierwszy egzemplarz Hondy NSX właśnie dotarł do Europy

Po sześciu miesiącach od uruchomienia produkcji w amerykańskiej fabryce w Marysville w Ohio, pierwsza sztuka sportowej Hondy NSX postawiła opony na europejskiej ziemi, a konkretnie w Monako. Samochód jest już dostępny od kilku miesięcy w Australii i USA. Na początku przyszłego roku pierwsze egzemplarze trafią do Japonii.

Szczęśliwym odbiorcą pierwszego NSX w Europie jest Claude Sage, który był założycielem i prezesem szwajcarskiego oddziału Hondy. Od kilku lat przebywa na emeryturze, ale cały czas udziela się aktywnie w organizacji Honda NSX & Sporstcar Club.

Kluczyki do samochodu wręczył mu szef francuskiego oddziału Hondy, Taku Kasahara. Sage jest nie tylko jednym z ambasadorów sportowego modelu, ale lata temu odgrywał kluczową rolę przy projektowaniu pierwszej generacji Hondy NSX. Współpracował też przy projekcie HP-X w Turynie i Tochigi.

Honda NSX | Pierwszy egzemplarz w EuropieHonda NSX | Pierwszy egzemplarz w Europie fot. Honda | Honda NSX | Pierwszy egzemplarz w Europie

Honda NSX to jeden z najdroższych samochodów produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy egzemplarz wylicytowano za 1,2 mln dolarów na aukcji charytatywnej. Nowa Honda NSX kosztuje w USA 156 tys. dolarów.

Właścicielem jednego z pierwszych egzemplarzy jest właściciel teamu startującego w NASCAR oraz kolekcjoner supersamochodów, Rick Hendrick. W jego kolekcji znajdziemy takie auta jak m.in. Corvette Z06 Coupe, 2012 Camaro ZL1 oraz specjalna edycja BMW M5 30 Jahre.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.