Mercedes AMG GT R | Zielone Piekło w 7 min. 10 sek.

Kilka dni temu Mercedes AMG GT R zameldował się na legendarnym torze Nurburgring. Cel był prosty - uzyskać jak najlepszy czas w swojej klasie. Zobaczcie, czy misja się powiodła

Na kilka tygodni przed zimową przerwą na niemieckim torze Nurburgring zameldował się Mercedes AMG GT R wraz z ekipą Sport Auto. Po długim, całodziennym testowaniu kierowcy testowi uzyskali najlepszy czas wynoszący 7 minut 10,9 sekundy.

To oznacza, że najmocniejszy, sportowy model z Affalterbach napędzany na tylną oś zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej prowadzonej przez redakcję Sport Auto. Nie wypadł źle, ale przed nim zameldowały się takie auta jak Nissan GT-R Nismo, NextEV Nio EP9, Lamborghini Aventador LP750-4 Superveloce, Porsche 918 Spyder, Radical SR8 oraz najszybszy Radical SR8LM.

Wyciek zdjęć Mercedesa AMG GT RWyciek zdjęć Mercedesa AMG GT R fot. Mercedes

Żeby wskoczyć na szóstą pozycję okupowaną przez Nissana, Mercedes musiałby uzyskać czas lepszy niż 7 minut 8,68 sekundy. Jednak warto zauważyć, że po drodze pokonał Chevroleta Corvette ZR1, Dodge`a Vipera ACR czy Dodge`a Vipera SRT-10 ACR.

Dla szybkiego przypomnienia warto wiedzieć, że pod maską „bestii z zielonego piekła” pracuje doładowany silnik 4.0 V8 oferujący moc 585 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd trafia na tylną oś przy pomocy siedmiostopniowej skrzyni dwusprzęgłowej. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 318 km/h.

Który GTR jest twoim zdaniem lepszy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.