"The Grand Tour" | Najczęściej kradziony program w historii

Można się było tego spodziewać. Nowy program Clarksona, Hammonda i Maya jest najczęściej nielegalnie pobieranym show w historii

Podpisując astronomiczny kontrakt z Clarksonem, Hammondem i Mayem Amazon liczył na znaczne zwiększenie liczby subskrybentów platformy Amazon Prime. Jak donosi "The Guardian" od lipca tego roku liczba użytkowników wzrosła o 63 miliony. Dla porównania przez cały rok 2015 było to 19 milionów. A mogło być ich znacznie więcej, bo według ekspertów "The Grand Tour" to najczęściej nielegalnie pobierany program w historii. Motoryzacyjne show przebiło nawet "Grę o Tron".

Według szacunków organizacji zajmujących się walką z piractwem MUSO pierwszy odcinek pobrano 7,9 miliona razy, drugi 6,4 miliona razy, a trzeci 4,6 miliona razy. Danych czwartego jeszcze nie podano.

MUSO podaje też, że najwięcej nielegalnych pobrań "The Grand Tour" odnotowano na Wyspach Brytyjskich. Rodacy prowadzących odpowiadają za 13,7% wszystkich pobrań. MUSO szacuje, że tylko w Zjednoczonym Królestwie Amazon stracił ponad 4 miliony dolarów.

Nowe show byłych prowadzących "Top Gear"

Po skandalu, jaki wywołał Clarkson podczas kręcenia jednego z odcinków "TG", trójka prowadzących odeszła z BBC. Pewnym było, że to nie jest koniec ich kariery. Szybko okazało się, że trio zostało zatrudnione przez Amazona, który wyprodukuje nowe show z udziałem Clarksona, Hammonda i Maya. Pierwszy odcinek "The Grand Tour" z najdroższą sceną otwarcia w historii wyemitowano pod koniec listopada (tutaj znajdziecie jego recenzję: "The Grand Tour" | Jest rozmach, ale i kilka niedociągnięć).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.