Kia CK | Najszybszy model w historii

Koreański producent od kilku tygodni serwuje kolejne wzmianki o nowym modelu. Nie będzie można przejść obok niego obojętnie, ponieważ będzie to najszybsza Kia w historii. Premiera ukrytego pod fabrycznym kodem modelowym auta odbędzie się już 8 stycznia

Kia nie zdradza wiele informacji na temat nowego modelu, który niebawem pojawi się na rynku. Na razie wiadomo tylko tyle, że będzie to auto o sportowej duszy i nadwoziu typu liftback – co zdradziła druga część teasera opublikowanego w sieci.

Wszystko wskazuje na to, że Kia stawia na dużo bardziej praktyczne rozwiązanie niż nadwozie trójbryłowe typu sedan. Najważniejszym punktem całej historii mają być osiągi. Kia zdradza, że nowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy. To sprawia, że jest to najszybszy model tej marki w historii.

Kilka tygodni temu w pierwszym teaserze Koreańczycy zdradzili maksymalną prędkość tego modelu. Samochód poruszający się po torze Nurburgring rozwinął wtedy 244 km/h, chociaż niektóre źródła mówią o prędkościomierzu wyskalowanym do 280 km/h.

Niewykluczone, że sportowy model zapowiedziany kilka lat temu konceptem GT (2011) będzie miał pod maską silnik V6 z podwójnym doładowaniem. Taka jednostka rozwinie maksymalną moc 365 KM i 509 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niewykluczone, że inżynierowie marki Kia wycisną jeszcze więcej mocy z tej konstrukcji. Napęd będzie przekazywany na tylną oś.

 

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA