Alfa Romeo 4C | Ukryty potencjał

W tym roku włoski producent narobił wokół siebie sporo zamieszania. Najpierw wprowadził długo oczekiwanego następcę modelu 159, a niedługo potem do gamy dołączył pierwszy SUV - Stelvio. To jeszcze nie koniec nowości

Zanim dwa wspomniane modele dołączyły do oferty włoskiego producenta, Alfa Romeo wprowadziło na rynek bardzo niszowy, sportowy samochód o nazwie 4C. Ten lekki, dwuosobowy model jest dostępny w wersji coupe oraz roadster.

Pod maską pracuje czterocylindrowy silnik o pojemności 1,75 litra połączony z dwusprzęgłową skrzynią biegów. W seryjnym wydaniu jednostka dostarcza 240 KM i 350 Nm, co w zupełności wystarczy do sportowej jazdy w aucie ważącym poniżej tony. Model 4C rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Włoska konstrukcja ma jeszcze sporo potencjału do przeróbek. Niemiecka firma tuningowa Pogea Racing przygotowała zestaw, który podwyższa moc Alfy 4C do 313 KM. Dzięki temu samochód przyspiesza do „setki” w 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 301 km/h.

Sportowe auto będzie dostępne w ofercie do 2020 roku, a to oznacza, że być może doczekamy się wzmocnionej i odchudzonej wersji Quadrifoglio. Włoski producent nie wspomniał jeszcze o takiej możliwości, ale 4C przejdzie niebawem facelifting, co byłoby idealną okazją do takiej zmiany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.