Tuning | Carlsson AMG C63 S | Bez kompromisów

Firma Carlsson co jakiś czas wydaje na świat własną interpretację modeli produkowanych w Affalterbach. Oto idealny samochód dla klientów, którzy uważają, że seryjne C63 AMG jest dla nudziarzy

Najnowszy projekt firmy Carlsson to mocno przerobiony Mercedes AMG C63 w mocniejszej wersji S. Na początek inżynierowie poprawili jego osiągi. Po wizycie na hamowni wyszło, że jednostka generuje 635 KM mocy i 825 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To o 115 KM i 125 Nm więcej niż w seryjnej wersji. Sportowa limuzyna rozpędza się teraz od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy (o 0,2 sekundy szybciej). Prędkość maksymalna to 320 km/h.

Specjaliści z Calrssona nie odpuścili sobie tuningu wizualnego. Samochód otrzymał nowy pakiet aerodynamiczny składający się ze zderzaków z powiększonymi wlotami, spojlerów, nakładek na progi, dyfuzora oraz nowych końcówek wydechu. Zestaw jest dostępny w dwóch wersjach. Uboższa wersja kosztuje 9 990 euro (bez VAT), natomiast pełen pakiet to koszt 15 990 euro (bez VAT).

Carlsson AMG C63 SCarlsson AMG C63 S Fot. Carlsson

Firma tuningowa przygotowała też specjalny wzór felg 1/10 X o rozmiarze 20-cali. Będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: „Brilliant Edition” oraz „Dark Series”.

W kabinie CC63S fotele i boczki drzwi obszyto specjalną, szkocką skórą Nappa ze wstawkami z Alcantary oraz materiału Calrsson Blue Tartan. Deska rozdzielcza i kierownica są obszyte niebiesko-czarną skórą Nappa.

Więcej o: