Nowe samochody policji

Policja odebrała 100 nowych samochodów patrolowych. To Volkswageny Transportery T6, które zastąpią wysłużone "T-czwórki"

Na początku grudnia Volkswagen dostarczył Komendzie Wojewódzkiej w Poznianiu flotę 100 Transporterów T6 z silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Auta powstały i zostały zaadoptowane do wersji patrolowej w fabryce Volkswagen Poznań. Transportery czwartej generacji, które nieprzerwanie były eksploatowane od lat 90., odejdą na zasłużoną emeryturę.

Jako samochód do przeróbki na wersję patrolową posłużył Transporter T6 z rozstawem osi wynoszącym 3000 mm i o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Po adaptacji na wersję patrolową samochody mają nadwozie 3-przedziałowe – może w nich podróżować 5 policjantów oraz - w osobnym przedziale - 2 zatrzymanych.

Wszystkie Transportery przekazane do służby w policji są napędzane silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Motory benzynowe lepiej niż silniki Diesla sprawdzają się w samochodach patrolowych, które są bardzo często uruchamiane i pokonują niewielkie odległości, głównie w ruchu miejskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.