Aukcje | Najdroższe LaFerrari na świecie

Miało powstać tylko 499 egzemplarzy LaFerrari. Włoska stajnia wybudowała jeszcze jeden dodatkowy. Wszystko po to, żeby zlicytować go na cele charytatywne. Misja zakończyła się powodzeniem, ponieważ auto sprzedało się za rekordową kwotę

Po ostatnich trzęsieniach ziemi we Włoszech producent z Maranello postanowił wyprodukować jeszcze jeden egzemplarz LaFerrari o nadwoziu coupe. Zamysł był taki, żeby wystawić samochód na aukcję, z której dochody zasilą fundację zajmującą się pomocą i odbudową rejonu po kataklizmie.

Przy pomocy domu aukcyjnego RM Sotheby`s zorganizowano licytację, która odbyła się podczas imprezy Finali Monadiali. LaFerrari z numerem 500 znalazło nowego właściciela za kwotę 7 mln dolarów. Licytacja nie trwała długo. Uczestnicy walczyli przez 10 minut, podnosząc cenę wywoławczą pięciokrotnie.

Jest to rekordowa suma licytacji. Dotychczasowe egzemplarze LaFerrari, które trafiły pod młotek, nie kosztowały więcej niż 1,8 mln dolarów. Wyjątkowy egzemplarz LaFerrari z numerem 500 odróżnia się włoską flagą przyklejoną na nosie oraz specjalną plakietką w kabinie podkreślającą status samochodu.

Na tej samej licytacji zaoferowano również dwa stroje wyścigowe Scuderia Ferrari F1 z rękawicami, podpisane przez Kimi Raikkonena i Sebastiana Vettela. Zasiliły fundację kwotą 36 tys. dolarów.

Przy okazji podczas imprezy Ferrari pokazało swoim najwierniejszym fanom wyścigowy model 488 Challenge oraz jedyny egzemplarz SP275 SW Competizione.

Które z poniższych aut twoim zdaniem zasługuje na miano króla supersamochodów?
Więcej o:
Copyright © Agora SA