Seat | Najmocniejszy Leon w historii

Plotki się potwierdziły! Odświeżony Seat Leon Cupra jest mocniejszy, a do tego wersja ST (kombi) będzie dostępna z napędem na cztery koła i dwusprzęgłową skrzynią DSG

Odświeżony Seat Leon Cupra za chwilę pojawi się w salonach. Nadwozie nowej wersji otrzymało kilka kosmetycznych zmian. Rewolucji nie było też w kabinie, gdzie pojawiło się nowe urządzenie multimedialne o rozmiarze ośmiu cali obsługujące indukcyjne ładowanie smartfony.

W nowej Cuprze pojawiło się kilka nowych systemów poprawiających bezpieczeństwo, takich jak Lane Assist (asystent utrzymania pasa ruchu), Traffic Jam Assist (asystent jazdy w korku), Pedestrian Protection (ochrona pieszych) oraz Adaptive Cruise Control (adaptacyjny tempomat).

Na liście wyposażenia znajdziemy także elektryczny hamulec ręczny oraz bezprzewodowy kluczyk. W odświeżonym modelu debiutuje system DCC oferujący zmienną pracę układu zawieszenia, progresywny układ kierowniczy oraz dyferencjał z elektroniczną blokadą.

Seat Leon CupraSeat Leon Cupra Fot. Seat

Najbardziej cieszy wzrost mocy pod maską, gdzie pracuje silnik 2.0 TSI. Inżynierowie wycisnęli z niego w sumie 300 KM maksymalnej mocy oraz 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego w zakresie 1800-5500 obr./min. Wersja przed liftingiem dysponowała mocą mniejszą o 10 KM oraz maksymalnym momentem słabszym o 30 Nm.

Kolejną nowością jest możliwość zamówienia napędu na cztery koła 4Drive i dwusprzęgłowej skrzyni biegów DSG dla wersji kombi, która nazywa się ST. Pierwsze egzemplarze nowej Cupry trafią do klientów już na początku lutego przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA