Porsche Macan | Sukces większy niż przewidywano

Marka Porsche radzi sobie doskonale. Potwierdzają to statystyki sprzedaży, które w samych Stanach Zjednoczonych rosną nieprzerwanie już od siedmiu lat. Największym zaskoczeniem jest Macan, który bardzo szybko przeskoczył Cayenne

Porsche zmieniło w tym roku prawie całą gamę modelową, ale największe zasługi w bardzo dobrych wynikach sprzedaży ma model Macan. Bez problemu przeskoczył Cayenne, które przez ostatnie lata było najlepiej sprzedającym się modelem Porsche. Tylko w samym listopadzie sprzedaż Macana na rynku amerykańskim wzrosła o 44 procent. Porsche dostarczyło w tym czasie do klientów 17 536 egzemplarzy.

Prawie 40 procent klientów, którzy decydują się na Macana, wybiera podstawową wersję z czterocylindrowym silnikiem. Taki model pojawił się w cenniku dopiero latem tego roku. Przerosło to oczekiwania niemieckiego producenta, który szacował udział tej wersji na poziomie 20 procent.

Przedstawiciele północnoamerykańskiego oddziału Porsche spodziewają się, że w niedalekiej przyszłości udziały pozostaną na takim samym poziomie, mimo że na horyzoncie pojawia się już kolejna generacja Cayenne. Macan jest doskonałym magnesem niemieckiej marki na nowych klientów. Okazało się, że 80 procent nabywców tego samochodu po raz pierwszy kupuje Porsche.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.