Volvo | Policyjne V90

Samochody marki Volvo mają długą tradycję w służbie szwedzkiej policji. Dlatego nie mogło zabraknąć najnowszego modelu oklejonego w policyjne barwy

Pierwszy samochód marki Volvo w policyjnych barwach zadebiutował w 1929 roku. Przez lata przez flotę tej instytucji przewinęły się takie modele jak Amazon czy 144. W ostatnich latach najpopularniejszymi autami były XC70 i V70.

Tradycja trwa nadal, bowiem właśnie w tej roli pojawiło się Volvo V90, które zadebiutowało kilka miesięcy temu. Do służby w policji trafiają egzemplarze ze zmodyfikowaną płytą podłogową, nowym zawieszeniem i hamulcami. Oczywiście na pokładzie samochodu są instalowane wszystkie niezbędne akcesoria, za które odpowiada specjalny dział fabryki w szwedzkim Torslanda.

 

Pierwsza partia dostarczonych samochodów musiała przejść specjalny test składający się z takich modułów jak hamowanie, jazda z dużą prędkością, tor przeszkód oraz wymijanie z użyciem i bez używania hamulców.
Volvo V90 zdało ten egzamin bardzo dobrze, osiągając 9,2 punktów na 10, co daje najlepszy wynik w historii testów. W protokole sporządzonym przez szwedzką policję znajduje się stwierdzenie, że „ciężko znaleźć wady” w tym samochodzie.

Dostawy kolejnych egzemplarzy Volvo V90 dla szwedzkiej policji rozpoczną się na początku przyszłego roku. Niewykluczone, że śladem Szwedów pójdą również inne kraje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.