Tesla | Aktualizacja Autopilota

Tesla cały czas pracuje nad ulepszeniem systemu Autopilot, który pozwala na autonomiczną jazdę. Elon Musk zapowiedział, że już za kilka tygodni pojawi się nowe oprogramowanie, które zaoferuje kilka nowych funkcji

Kalifornijski producent samochodów elektrycznych cały czas podkreśla, że Autopilot jest w ciągłej fazie rozwoju. To oznacza, że co jakiś czas będą się pojawiać nowe wersje oprogramowania. Wystarczy wtedy, żeby Tesla będzie miała dostęp do sieci, a system zaktualizuje się automatycznie.

Kilka dni temu Elon Musk ogłosił na Twitterze, że za kilka tygodni będzie można zainstalować oprogramowanie w wersji 8.1, które wprowadzi kilka nowych funkcji do Autopilota. Niektóre z nich będą jeszcze w fazie beta, ale wdrożenie w pełni funkcjonalnych rozwiązań może potrwać do końca przyszłego roku.

Co nowego pojawi się w Autopilocie Tesli, poza tym co jest już znane? Ulepszone oprogramowanie pozwoli dostosować prędkość samochodu do warunków panujących na drodze. W razie potrzeby system utrzyma samochód w pasie ruchu lub zmieni pas bez ingerencji kierowcy. Gdy nawigacja wykryje utrudnienie na wyznaczonej trasie, automatycznie obliczy nową i pojedzie nią. Po dojechaniu do miejsca docelowego samochód zaparkuje w wyznaczonym miejscu lub wjedzie do garażu.

Tesla pracuje na tym, żeby system składający się z ośmiu kamer i 12 ultradźwiękowych czujników był bezpieczniejszy niż żywy kierowca siedzący za kółkiem. Niewykluczone, że wraz z kolejnymi aktualizacjami producent dołączy dodatkowe czujniki lub kamery. Na pewno do końca przyszłego roku Elon Musk wprowadzi jeszcze kolejne ulepszenia do Autopilota.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.