Kia K2 | Nadchodzi Rio w wersji sedan

Podczas salonu w Paryżu mogliśmy podziwiać nową Kię Rio w wersji hatchback, a teraz przyszedł czas na sedana. Zanim zadebiutuje w Europie to lada moment pojawi się na rynku chińskim jako Kia K2

Przód modelu K2 bardzo mocno nawiązuje do Rio w wersji hatchback, ale stylistyka pozostałej części nadwozia jest już na tyle unikatowa, że sedana nie pomylimy z innym samochodem. Nowy model przygotowany na rynek chiński nie wygląda tanio. W oczy rzucają się chromowane dodatki oraz oryginalny wygląd tylnych lamp. Model K2 ma długość 4,4 m i szerokość 1,74 m. Jest zatem o 22 mm dłuższy i 40 mm szerszy od dotychczasowego modelu.

Wnętrze K2 ma wiele wspólnego z modelem Rio. W obu modelach zamontowano tą samą kierownicę, konsolę centralną oraz przełączniki klimatyzacji. Jedyną różnicą jest ekran systemu multimedialnego. Ten w K2 jest lepiej wkomponowany w kokpit niż ma to miejsce w Rio.

Pod maską małego sedana oferowanego na chińskim rynku będą dostępne dwie jednostki benzynowe. Podstawowy silnik to 1.4 o mocy 98 KM (133 Nm). Gamę jednostek uzupełnia wolnossący silnik 1.6 o mocy 121 KM (151 Nm). Słabsza jednostka współpracuje z sześciobiegową skrzynią ręczną lub automatem o tej samej liczbie przełożeń. Mocniejszy silnik jest montowany wyłącznie z automatyczną przekładnią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.