Alfa Romeo Stelvio | Wyciekają zdjęcia bazowej wersji

W Los Angeles Alfa Romeo zaprezentowała swojego SUV-a w topowej Quadrifoglio Verde. Do sieci powoli zaczynają wyciekać zdjęcie Stelvio bez agresywnego makijażu

Podobnie jak w przypadku Giulii, Alfa Romeo rozpoczęła promocję Stelvio od najwyższej wersji Quadrifoglio Verde. To sprytne posunięcie, bo QV oznacza nie tylko potężną, 2,9-litrową V-szóstkę (510 KM) pod maską, ale także agresywny pakiet stylistyczny. Co oczywiste, Alfy bez czterolistnej koniczyny nie prezentują się już tak spektakularnie i ze względu na cenę (Giulia QV kosztuje wyjściowo 359 tysięcy zł) stanowią mały procent całej sprzedaży.

Jednak powoli zaczynają wyciekać zdjęcia bazowej wersji SUV-a. Wszystkie, której pojawiły się do tej pory znajdziecie w naszej galerii. Co myślicie o Stelvio?

Alfa Romeo nie zdradziła jeszcze, jakie jednostki napędowe będą pracować pod maską SUV-a. Oprócz 510-konnego V6 na prezentacji w Los Angeles wspomniano tylko o wersji Si z mocną benzyną (2.0 280 KM). W niższych wersjach silnikowych również powinniśmy spodziewać się przeszczepu jednostek napędowych prosto z sedana. Aktualnie w Polsce Giulia dostępna jest jeszcze z dwulitrowym silnikiem benzynowym R4 o mocy 200 KM. Dla zwolenników diesli przygotowano 2,2-litrowy silnik o mocy 150 albo 180 KM.

Silniki parowane są 6-biegową ręczną skrzynią albo automatem o 8 przełożeniach.

Czy podoba Ci SUV Alfy Romeo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.