BMW | Duże inwestycje w autonomiczną jazdę

BMW to kolejny producent, który bardzo mocno zaangażował się w samochody autonomiczne. Bawarczycy zapowiedzieli właśnie bardzo duże inwestycje

BMW stawia na rozwój nowoczesnych technologii. Marka już niedługo rozbuduje ekologiczną rodzinę i. Niedawno informowaliśmy o nowym i3 (dużo większy zasięg i nowa stylistyka), pojawiają się wieści o mocniejszej wersji superhybrydy i8, a do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia modelu i5.

To jednak nie wszystko. Właśnie dowiedzieliśmy się, że BMW przez 10 najbliższych lat zainwestuje w dywizję i Ventures ponad pół miliarda dolarów. Siedziba zostanie przeniesiona do Krzemowej Doliny, a iVentures zajmie się przede wszystkim rozwijaniem technologii autonomicznej jazdy. Jednak nie tylko. BMW już zainwestowało w parę startupów. To m.in. zajmujące się car-sharingiem RideCell i Chargepoint, które pracuje nad własną siecią stacji szybkiego ładowania ChargeNow.

Przedstawiciele BMW podkreślają, że przyszłość motoryzacji należy do silników elektrycznych, samochodów autonomicznych i inicjatyw takich jak car-sharing. Dlatego Bawarczycy nie chcą zostać z tyłu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA