Volkswagen Arteon | Nowy okręt flagowy

Volkswagen zapowiedział właśnie zupełnie nowy model. Będzie to czterodrzwiowa limuzyna, pozycjonowana nad Passatem

Volkswagen Arteon zostanie oficjalnie zaprezentowany za trzy miesiące podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Jednak Volkswagen już teraz zdradził nam pierwsze szczegóły nowego modelu.

Arteon będzie samochodem większym od Volkswagena Passata. Sam Volkswagen opisuje go jako "czterodrzwiową limuzynę", która stylistyką nawiązuje do samochodów spod znaku Gran Tourismo. Limuzyna ma w sobie łączyć rewolucyjną stylistykę z nieprzeciętnymi właściwościami. Jesteśmy bardzo ciekawi, co kryje się pod tymi słowami. Na razie Volkswagen opublikował tylko jeden szkic Arteona. 

W galerii dodatkowo zamieszczamy zdjęcia Volkswagena Sport Coupe Concept GTE. Koncept był zapowiedzią nowego modelu. Auto zostało zaprezentowane na początku zeszłego roku. Mierzy 4,87 m długości, 1,86 m szerokości i 1,40 m wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 3,02 m. Pod maską Sport Coupe umieszczono układ hybrydowy. Składa się na niego silnik benzynowy V6 3.0 TSI i dwa silniki elektryczne. Łączna moc układu to 380 KM.

Szkic Volkswagena ArteonaSzkic Volkswagena Arteona fot. VW

 "Arteon już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę swoim ekspresyjnym wyglądem, potem zaskakuje dodatkowo cechami praktycznymi – to połączenie jest jedyne w swoim rodzaju." - mówi Tobias Suhlmann, główny projektant nowego Volkswagena.

Co oznacza nazwa? To połączenie dwóch słów. Jak zapewniają twórcy, Art (sztuka) będzie nawiązywać do pięknych linii i emocji, jakie Arteon dostarczy kierowcom. Z kolei Eon odnosi się do modelu Phideon flagowego Volkswagena na rynku chińskim - podkreśla, że Arteon będzie propozycją z klasy premium.

Volkswagen Sport Coupe Concept GTEVolkswagen Sport Coupe Concept GTE fot. VW

Volkswagen Arteon pojawi się na drogach latem 2017 r..

Czy Twoim zdaniem duża limuzyna Volkswagena poradzi sobie na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.