BMW i3 | Duże zmiany w 2017 r.

BMW przymierza się do poważnego odświeżenia modelu i3. Wszystko wskazuje na to, że zupełnie nowe i3 zobaczymy już w przyszłym roku

O szybkiej premierze nowego BMW i3 donosi niemiecka gazeta Welt am Sonntag. Auto ma być gotowe już w przyszłym roku.

Największą zmianą ma być jeszcze większy zasięg na jednym ładowaniu, który zostanie uzyskany dzięki wydajniejszemu silnikowi i większym bateriom. Aktualnie deklarowany zasięg i3 to 300 km. Oczywiście dokładnych danych nowego modelu jeszcze nie znamy, ale źródła bliskie marki mówią o "wzroście o 50%".

Zmieni się nie tylko technologia, ale także wygląd. BMW szykuje poważne zmiany w stylistyce.

BMW i3BMW i3 fot. BMW

Pośpiech BMW w odświeżeniu BMW i3 nie może dziwić. Choć motoryzacja oszalała ostatnio na punkcie samochodów z silnikami elektrycznymi (przykładowo, duże inwestycje zapowiedział i Volkswagen, i Mercedes), to bawarska rodzina i ma bardzo poważne problemy ze sprzedażą. Po obiecującym początku, popyt na miejskiego elektryka i3 i futurystyczną superhybrydę i8 spadł. Wydaje się, że Niemcy zaliczyli lekki falstart i rozpoczęli zieloną ofensywę zanim europejscy kierowcy byli na to gotowi. 

Nowe i3 będzie więc nowym otwarciem dla BMW. Konkurenci? Już w przyszłym roku na europejskich drogach pojawi się Opel Ampera-e oraz zaktualizowane Renault Zoe. Jesteśmy też coraz bliżej premiery Tesli Model 3. Choć znając problemy kalifornijskiej marki z dotrzymywaniem terminów, wydaje się, że Model 3 przyjedzie do Europy w 2018 r.

Więcej o:
Copyright © Agora SA