Aukcje | Alfa Romeo | Ultrarzadki rarytas na sprzedaż

Mało kto wie o tym, że przed II Wojną Światową Ferrari zajmowało się produkcją sportowych modeli Alfa Romeo. I właśnie taki pojazd trafi już za kilka miesięcy na aukcję

Od ponad siedmiu dekad Scuderia kojarzy nam się wyłącznie z marką Ferrari. Jednak w zamierzchłych czasach inżynierowie z tej stajni przygotowywali samochody wyścigowe dla Alfa Romeo.

Model prezentowany na zdjęciach to Alfa Romeo Tipo B P3. Pod tą enigmatyczną nazwą skrywa się jeden z najpiękniejszych i najbardziej utytułowanych samochodów swojej ery.

Auto, które trafi pod młotek jest drugim z dziewięciu wyprodukowanych egzemplarzy. Powstało w ramach specyfikacji Second Series i jest jednym z pierwszych samochodów wyścigowych, w którym pomieści się tylko jedna osoba.

Alfa Romeo zaprojektowana przez legendarnego Vittorio Jano skrywa pod karoserią ośmiocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2,9 litra. Motor jest wspomagany przez podwójną sprężarkę. Samochód jest w bardzo dobrym stanie i spokojnie mógłby wyjechać na tor wyścigowy.

Przez ostatnią dekadę skrywał się w garażu u jednego z kolekcjonerów. Jednak już w lutym przyszłego roku trafi na aukcję w Paryżu podczas imprezy Retromobile. Specjaliści szacują jego wartość pomiędzy 3,6 a 4,6 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.