Volkswagen CC | Produkcja zakończona

Volkswagen postanowił zakończyć produkcję obecnej generacji modelu CC, mimo że następca pojawi się dopiero w przyszłym roku. Co jest powodem takiej decyzji?

W obliczu afery Dieselgate koncern z Wolfsburga musi się liczyć z kosztami. Sprzedaż tego modelu w ostatnich miesiącach nie osiągnęła zakładanego poziomu, dlatego podjęto decyzję o zatrzymaniu produkcji żeby ograniczyć koszty. Na szczęście Volkswagen wyprodukował wystarczający zapas egzemplarzy, dlatego CC nie zniknie z salonów w ciągu kilku następnych miesięcy.

Następca aktualnej generacji pojawi się dopiero w przyszłym roku. Trzecia odsłona Volkswagena CC powstaje na platformie Passata, a więc w tym przypadku będzie to kolejna ewolucja płyty MQB. Obecnie jest to najpopularniejsza konstrukcja, na której bazuje większość modeli koncernu z Wolfsburga.

Pod maską nowego modelu na pewno pojawią się wszystkie najpopularniejsze jednostki TSI i TDI. Producent nie zdradził jeszcze, co w kwestii hybryd oraz jednostek elektrycznych.

Wygląd nadwozia będzie nawiązywać do konceptu Sport Coupe Concept GTE. Zatem możemy się spodziewać czterodrzwiowego coupe, który pomieści czterech lub pięciu pasażerów w kabinie. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.