Geiger Camaro Supercharged 630 | Urodzinowy prezent

Niemiecki tuner znany z zamiłowania do amerykańskich samochodów przygotował nie lada gratkę z okazji pięćdziesiątych urodzin Chevroleta Camaro

Model otrzymał nazwę Supercharged 630 i jak już ta wskazuje, jego maksymalna moc to 630 KM. Do tego trzeba jeszcze dołożyć gigantyczny moment obrotowy o wartości 791 Nm. To całkiem pokaźny przyrost w porównaniu z seryjną wersją, która dysponuje mocą 461 KM i 617 Nm momentu obrotowego.

Inżynierowie Geigera wyposażyli jednostkę LT1 V8 o pojemności 6,2 litra w sprężarkę, zmodyfikowane oprogramowanie oraz zupełnie nowy system chłodzenia oleju. To wystarczyło, żeby uzyskać takie osiągi.

Urodzinowe Camaro rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna tej maszyny to 305 km/h. Zwiększenie mocy wymagało wprowadzenia kilku poprawek do zawieszenia i układu hamulcowego. Geiger zainstalował zestaw KW Variant 1, czyli gwintowane zawieszenie, a za wytracanie prędkości odpowiada nowy, wydajniejszy zestaw od Brembo. Całość stoi na 21-calowych kołach OZ Racing Superturismo Dakar.

Na koniec przyprawiono wygląd nadwozia. Camaro Supercharged 630 otrzymał pakiet spojlerów, nakładek na progi, nowe zderzaki oraz tylny dyfuzor. Dodatkowo pojawił się szyberdach i nowy wydech, a we wnętrzu jest nowa tapicerka ze skóry oraz urządzenie multimedialne.

ZOBACZ TAKŻE:Chevrolet Corvette C7 Stingray | Rakieta od Geigera

Corvette C7 GaigerCorvette C7 Gaiger fot. geigercars.de

Więcej o:
Copyright © Agora SA