Prototypy | BMW X7 | Nadchodzi wielki i luksusowy SUV 

Od kilku miesięcy docierają do nas plotki z Monachium, ale dopiero teraz mamy potwierdzenie w postaci zdjęć. BMW pracuje nad potężnym SUV-em X7. Zamaskowany model przyłapano kilka dni temu na bawarskich drogach

Na początku tego roku inżynierowie BMW testowali dziwny prototyp limuzyny Seri 7. Auto było wyposażone w dodatkowe obciążenie zamontowane na dachu. Ekipa pracująca nad modelem [przeprowadzały symulacje wysoko położonego środka ciężkości. Były to jednak prace na bardzo wczesnym etapie. Obecnie model X7 jest już w dużo poważniejszym stadium zaawansowania, czego przykładem są zdjęcia zrobione kilka dni temu. Auto wyjechało kilka dni temu na ulice i zaprezentowało się fotoreporterom w pełnym kamuflażu.

Nowy model bardzo masywnie, ale folia maskująca skutecznie zakrywa szczegóły. Kształt nadwozia przypomina trochę model X5 po kuracji powiększającej. Auto prezentowane na zdjęciach wyposażono w tymczasowe lampy, które na pewno nie pojawią się w wersji produkcyjnej. Markę samochodu zdradzają jedynie charakterystyczne nerki, czyli pokrywa chłodnicy.

Na pokładzie znajdzie się miejsce dla siedmiu osób, które będą podróżować otoczone luksusowymi materiałami. Pod maską znajdziemy jednostki dostępne w topowej limuzynie, ale mówi się też o sportowej wersji ze znaczkiem M. Nowy SUV BMW powstaje na płycie podłogowej CLAR wykorzystanej do budowy Serii 7.

Produkcja modelu jest zaplanowana w amerykańskim Spartanburgu. Premiera BMW X7 nie została jeszcze ogłoszona, ale niemiecki koncern powinien pokazać auto nie wcześniej jak w 2018 roku. Największy SUV z Bawarii będzie konkurencją dla Mercedesa GLS i Range Rovera.

Czy rozpoczęcie produkcji BMW X7 ma według ciebie sens?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.