Alpine | Powrót jeszcze w tym roku?

Legendarna marka zmartwychwstała kilka miesięcy temu pod skrzydłami Renault, ale w salonach nadal na próżno szukać tych modeli. Alpine pracuje intensywnie nad nowymi samochodami, a wśród nich pojawi się sportowy SUV

Marka Alpine była do tej pory rozpatrywana wyłącznie w kontekście samochodów o nadwoziu coupe lub kabrioletów. Nie będą to jedyne auta oferowane przez francuskiego producenta. Marka zamierza wyjść naprzeciw potrzebom klientów i rynkowym trendom prezentując SUV-a zorientowanego na osiągi.

Auto powstanie na bazie jednego z modeli Renault, ale sportowy oddział RenaultSport nie jest szczęśliwy z tego powodu. Pojawiają się głosy, że taki samochód może zabić pieczołowicie wypracowanego ducha marki. Francuzi przykładają dużo uwagi do takich kwestii, ale prawa rynku są nieubłagane. Od kilku lat sprzedaż SUV-ów cały czas rośnie, a taki model z pewnością pomoże stanąć na nogi odradzającej się marce.

Najprawdopodobniej sprawa zakończy się tak, że nad nowym samochodem będą pracować wspólnie dwa zespoły, ale finalnie auto pojawi się w ramach marki Alpine. Odświeżony brand pomoże Renault konkurować z marką DS należącą do koncernu PSA, a także przybliży francuski koncern do segmentu premium. W ten sposób portfolio będzie kompletne.

Więcej o: