BMW serii 4 Gran Coupe | To już koniec

Gama modeli BMW rozdmuchała się w ostatnich latach do ogromnych rozmiarów. Każdy model posiada kilka wersji nadwoziowych. Jak widać, nie wszystkie przypadły do gustu klientom, a pierwszym modelem przygotowywanym do odstrzału będzie seria 4 Gran Coupe

Auto zadebiutowało całkiem niedawno, bo w 2014 roku. Podobnie jak większa Seria 6 Gran Coupe, czterodrzwiowy model o opływowej linii nadwozia miał być produktem wypełniającym niszę, która okazała się zbyt płytka. Rynek bardzo szybko zweryfikował zapotrzebowanie na taki samochód.

Szefowie bawarskiego koncernu podobno przeanalizowali już wyniki sprzedaży tego modelu i podjęli ostateczną decyzję. BMW Serii 4 Gran Coupe nie będzie miało następcy. Po tym, jak zakończy się produkcja obecnej, samochód wypadnie z cennika. Niemiecki koncern nie potwierdził jeszcze tych doniesień, ale zachodnie źródła twierdzą, że jest to jedynie kwestia czasu.

BMW seria 4 Gran CoupeBMW seria 4 Gran Coupe fot. BMW

Moda na czterodrzwiowe coupe ostatnimi czasy osłabła na rzecz SUV-ów i crossoverów. BMW Serii 4 Gran Coupe to podobny przypadek jak produkowane kilkanaście lat temu BMW M Coupe. Nietypowy model o nadwoziu Shooting Brake przetrwał aż dwie generację. Przez cały okres produkcji sprzedano na całym świecie zaledwie 5 tys. egzemplarzy. W wyniku tego jest to jeden z najgorzej sprzedających się modeli w historii bawarskiego koncernu.

Klienci nie docenili wtedy nietypowego podejścia bawarskiej marki. Auto było krytykowane za małą praktyczność i kontrowersyjny design. Mimo tego ceny egzemplarzy na rynku wtórnym nie należą do najtańszych, a model M Coupe jest traktowany jak rarytas. Czy podobny los czeka Serię 4 Gran Coupe? Szczerze wątpimy.

Czy twoim zdaniem BMW zaprzestanie produkcji serii 4 Gran Coupe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.