Prototypy | Ford Mustang | Zmiany pod maską

Ford planuje facelifting Mustanga na rok 2018. Wygląd? Spodziewajmy się delikatnej kosmetyki. Za to znacznie większe zmiany szykują się pod maską

W Polsce Ford Mustang dostępny jest z dwoma silnikami: EcoBoostem i rasową amerykańską V-ósemką w wersji GT. Na innych rynkach sprzedawany jest jeszcze Mustang z jednostką 3.7 V6. To najsłabsza wersja auta - oferuje kierowcy okrągłe 300 KM. Dla porównania, bazowy w Polsce EcoBoost to 317 KM.

Wraz z faceliftingiem V-szóstka ma zniknąć z oferty. Tak przynajmniej donoszą "źródła bliskie marki". Ford jeszcze nie potwierdził tego oficjalnie, ale wieści o wycofaniu ze sprzedaży V6 docierają do nas po raz kolejny. Wszystko przez słabą sprzedaż.

Druga nowość - już znacznie ważniejsza z perspektywy polskiego rynku - to zupełnie nowa skrzynia automatyczna. Ford Mustang będzie od 2018 r. oferowany z automatem o 10 przełożeniach. Jak zapowiadają Amerykanie, "szybszym od PDK montowanego w Porsche". Nowa konstrukcja to efekt mariażu pomiędzy koncernami General Motors i Fordem. Takie rozwiązanie pojawiło się już w Fordzie F-150 i nowym Chevrolecie Camaro. Największe zalety nowej skrzyni? Przede wszystkim błyskawiczne zmiany biegów. Ponadto nowa przekładnia ma pozwolić na uzyskanie niższego spalania.

Nowa skrzynia powinna być dostępna zarówno dla wersji z silnikiem EcoBoost jak i wersji GT z pięciolitrowym V8 pod maską.

Więcej o:
Komentarze (3)
Kultowy samochód czekają zmiany
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: emc

  Oceniono 2 razy 2

  Witam.
  Zróbcie coś z galeriami w waszym serwisie, bo każde kliknięcie w zdjęcie powoduje przeładowywanie się całej strony co jest denerwujące i zajmuje dużo czasu.
  Pozdrawiam.

 • Gość: Mustang TDI GT

  Oceniono 1 raz -1

  V6(300KM) slaba sprzedaz i mniej koni niz 2.3L(317KM) ekoboost? jest rozwiazanie 4L(400KM) V8 TDI i bedzie tylko ze prawdopodobnie drozsza alternatywa dla 5L V8(421KM)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX